Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego

Autor hetman.man.koszalin.pl 7 Maj 2013 godz. 16:06
Zakończył się VI Międzynarodowy Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego. Obsada była międzynarodowa, na którą zebrało się 38 zawodników z Polski i Ukrainy.

Prym w zawodach wiódł arcymistrz z Ukrainy Vladimir P Malaniuk, który wygrał turniej z 100% wynikiem zdobywając 9pkt w 9 rozegranych partiach. Drugie miejsce wywalczył reprezentant BKS Chemik Bydgoszcz Julian Gralka, który zdobył 6,5pkt. Trzecie miejsce to duża i miła niespodzianka, gdyż wywalczył je zawodnik gospodarzy i to ten najmłodszy! Wojciech Januszkiewicz zdobył 5,5pkt i zyskał na rankingu ok 60 punktów co jest rekordem w tym turnieju, jak również w karierze tego zawodnika. Miejsce w czołówce zaznaczył junior z UKS Szach Gryfice Tobiasz Smal, który z 5pkt na koncie zajął 4 miejsce. Warte odnotowania jest, że obaj wymienieni juniorzy zdobyli niezwykle cenne normy centralne na wyższe kategorię tj. pierwsze normy na kandydata na mistrza. W tej grupie nagrodzono najlepszych juniorów. Wśród chłopców wygrał Wojciech Januszkiewicz, a wśród dziewcząt Joanna Maruszczak z KSz Gryd Szczecin.

W turnieju B zwyciężył zawodnik gospodarzy. Borys Lebiedowicz od początku do końca prowadził w turnieju i z przewagą jednego punktu zameldował się na mecie turnieju. Z wynikiem 7,5pkt z 9 partii wypełnił również drugą normę na I kategorię. Drugie miejsce zajął Szymon Wiśniewski z UKS MDK-1 Hetman Bydgoszcz gromadząc 6,5 pkt, który również wypełnił drugą normę na I kategorię. Trzecie miejsce zajął Mariusz Darowicki 6pkt z Gambitu Świecie. Tuż za podium jeden z młodszych zawodników 11-letni Jakub Kubiak z UKS Szach Gryfice 5,5pkt.

W tej grupie również nagrodzono najlepszych juniorów. Wśród chłopców wygrał Borys Lebiedowicz, a wśród dziewcząt Klara Czaplewska. Oboje to zawodnicy AKSz Hetman Politechnika Koszalińska

Nagrodzono także najstarszego zawodnika turnieju, którym okazał się 74-letni Kazimierz Łoś z Koszalina oraz najmłodszego uczestnika, którym był 9-letni Krzysztof Kabaciński GKSz Solny Grzybowo