Błękitni za silni

Autor Artur Rutkowski 27 Kwietnia 2013 godz. 17:50
W sobotę 27 kwietnia walcząca o awans do wyższej klasy rozgrywkowej Gwardia Koszalin przegrała ważny mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:2.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, której żadna z drużyn nie potrafiła wypracować klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

Po zmianie stron więcej sytuacji podbramkowych stworzył zespół wicelidera rozgrywek IV-ligi i dwie z nich zostały wykorzystane.

Pierwszy cios gospodarze zadali w 60 minucie. Podopieczni Wojciecha Megiera starali się doprowadzić do wyrównania, za co zostali skarceni bramką na 2:0.

W końcówce Gwardia odpowiedziała trafieniem Daisuke Shibusawy w 85 minucie. Do ostatniej minuty trwała walka o korzystniejszy rezultat. Niestety ostatecznie koszaliński zespół wspierany przez grupę wiernych fanów przegrał w Stargardzie Szczeciński 1:2.

Warto dodać, że w spotkaniu 45 minut rozegrał debiutujący w barwach koszalińskiego zespołu w spotkaniu ligowym pochodzący z Brazylii Uelder Barbosa.

Kolejny mecz Gwardia Koszalin rozegra już 1 maja o godzinie 13:00 z Arką Gdynia.

Błękitni Stargard Szczeciński - Gwardia Koszalin 2:1 (0:0)

Bramki: Błękitni: 60', 75', Gwardia: Shibusawa 86'

Gwardia Koszalin: Rzepecki - Ignaszewski (46'Barbosa), Stanowski, Wojciechowski, Morawski, Miętek (55'Sydoruk), Rokicki, Poczobut (61'Shibusawa), , Nishi, Nowacki (70'Więckowski), Magdziński