Do Stargardu, po trzy punkty

Autor Artur Rutkowski 26 Kwietnia 2013 godz. 9:23
Sobotnie starcie zapowiada się niezwykle emocjonująco, po jednej stronie Błękitni zespół, który jest wiceliderem, ale podłamany porażką w ostatniej kolejce z zawodzącym w obecnie sezonie Koralem, z drugiej strony koszalińska drużyna, która aspiruje do zajęcia miejsca w czołówce, wiosną jeszcze nie przegrała. W sobotę niech wygra lepszy, mamy nadzieję, że szczęście, tym razem będzie po stronie Gwardii.

Błękitni rundę wiosenną rozpoczęli już 16 marca spotkaniem z rezerwami ekstraklasowej Pogoni Szczecin. W inauguracyjnym meczu piłkarze ze Stargardu Szczecińskiego, po bramce zdobytej przez Sebastiana Inczewskiego w 85 minucie 2:1. Po tym zwycięstwie aktualny wicelider rozgrywek odniósł trzy kolejne triumfy. Najpierw pokonali w meczu na szczycie Drawę Drawsko Pomorskie 2:1, następnie niespodziewanie ograli na wyjeździe lidera rozgrywek Lechię II Gdańsk 1:0 oraz wygrali na własnym boisku z Dąb Dębno 2:0. Serię zwycięstw zakończył znajdujący się w strefie spadkowej Koral Dębnica, który pokonał najbliższego rywala Gwardii 0:2.

Podopieczni Wojciecha Megiera wiosną rozegrali o dwa mecze mniej od swojego najbliższego rywala. Pierwszy mecz rozegrany 30 marca z Energetykiem Gryfino, gwardziści zremisowali 1:1, po bramce w 92 minucie zdobytej przez Pawła Nowackiego. W kolejnej kolejce ponownie na wyjeździe, również zremisowali 1:1, tym razem Gwardia prowadziła, po bramce Damiana Miętka. Przed tygodniem przyszła pierwsza wiosenna wygrana 3:2, na własnym boisku z Cartusia Kartuzy.

W rundzie jesiennej w meczu rozegranym w Koszalinie lepsi okazali się podopieczni Wojciecha Megiera 4:3. Kibice oglądali niezwykle emocjonujące starcie. Do przerwy po bramkach dwóch Kosuke Ikegamiego oraz jednej Shibusawy gospodarze prowadzili 3:1. Po zmianie stron w 67 minucie było już 4:1. Goście, jednak w końcówce doprowadzili do stanu 4:3 i gospodarze do ostatniej sekundy walczyli o zwycięstwo.

Jak będzie, tym razem przekonamy się 27 kwietnia o 15:00 w Stargardzie Szczecińskim.

Kibice organizują wyjazd na sobotni mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Zbiórka wszystkich, którzy chcą wspomóc piłkarzy Gwardii w tym bardzo ważnym spotkaniu, w dniu meczu o godzinie 11:30 na dworcu PKP.

Tydzień po meczu z Cartusią, Gwardia gra mecz z wiceliderem rozgrywek. Jeżeli nasi piłkarze chcą zachować szanse na awans- bezwzględnie muszą ten mecz wygrać. Zawodnicy liczą na głośny doping swoich kibiców. Pomóż naszym piłkarzom! Początek spotkania o godzinie 15.00 na stadionie w Stargardzie Szczecińskim.