Bliżej półfinału

Autor Artur Rutkowski 7 Kwietnia 2013 godz. 18:39
Akademiczki dobrze rozpoczęły rundę play off ze szczecińską Pogonią. Pierwszy mecz w fazie play off zakończył się wyraźnym zwycięstwem drużyny z Koszalina 25:19.

Od początku spotkania inicjatywę przejęły gospodynie, które bardzo szybko wyszły na cztero-bramkowe prowadzenie prowadząc 4:0, strzelanie rozpoczęła Odrowska. Pierwsza bramka dla Pogoni padła, po rzucie karnym wykonywanym przez Agatę Cebulę.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał, po 9 minutach akademiczki prowadziły 5:2, drugą bramkę dla gości zdobyła ponownie Cebula.

Następnie akademiczki nie potrafiły powiększyć przewagi, po kwadransie gry było 7:4. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie stopniało do zaledwie dwóch bramek, ale ostatnia akcja gospodyń przyniosła rzut karny, który na na bramkę zamieniła Sylwia Lisewska. Do przerwy 16:12.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Stachowskiej, ale szybko koszalinianki odpowiedziały bramką Odrowskiej, bardzo szybkie dwie bramki.

Akademiczki powiększają prowadzenie do czterech bramek, po rzucie Sylwii Matuszczyk 16:12, gospodynie nie zwalniały tempa, a ich przewaga w 38 minucie wynosiła już sześć bramek 18:12.

W 39 minucie po faulu na Joannie Chmiel, kolejny rzut karny na bramkę zamieniła Sylwia Lisewska, dwudziestą bramkę w meczu zdobyła Monika Koprowska, dla której była to pierwsza bramka w niedzielnym spotkaniu.

Podopieczne duetu trenerskiego Szafulski-Dworaczyk w 42 minucie prowadziły już różnicą siedmiu bramek.

Kwadrans przed końcem koszalinianki prowadziły 20:13, a w 46 minucie po kolejnym skutecznym rzucie karnym Sylwii Lisewskiej prowadzenie urosło do ośmiu bramek.

Następnie przyszedł lepszy okres gry dla drużyny ze Szczecina, która w pięć minut odrobiła trzy bramki straty, prowadzenie AZS-u 21:15.

W 52 minucie po raz pierwszy na parkiecie pojawiła się Marta Dąbrowska, która mimo złamanego kciuka dostała szansę od sztabu szkoleniowego.
Na ostatnie minuty na parkiecie pojawiły się zmienniczki, Gajdzis oraz debiutująca w obecnym sezonie Iwona Szafulska.

Ostatecznie akademiczki wygrały 25:19.

KU AZS Politechnika Koszalińska - SPR Pogoń Baltica Szczecin 25:19 (14:11)

AZS Politechnika: Szywerska, Piechnik - Lisewska 5, Matuszczyk 5, Chmiel 4, Odrowska 4, Dworaczyk 2, Muchocka 2, Bilenia 1, Kobyłecka 1, Koprowska 1, Gajdzis, Łach, Nowicka, Szafulska.

Pogoń Baltica: Płaczek, Adamska - Cebula 7, Kuryanovich 6, Huczko 3, Yaschczuk 1, Sabała 1, Stachowska 1, Głowińska, Ivanova, Jakubowska, Kucharska, Pasternak, Piatrova, Piontke.