Gwardia wygrywa

Autor Przemysław Rak 16 Marca 2013 godz. 18:53
16 marca odbyło się spotkanie II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Na przeciw siebie stanęły dwa zespoły z czołówki tabeli. Gwardziści podejmowali na własnym parkiecie vice lidera rozgrywek, drużynę AZS UKW Bydgoszcz. Po emocjonującym starciu, gospodarze wygrali 34:26.

Obydwie drużyny wyszły na parkiet bardzo zmotywowane i z wielką chęcią zwycięstwa. Pierwsze minuty meczu były wyrównane. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć od rywala na kilka bramek. Dopiero w 17 minucie spotkania koszalinianie zaczęli "odjeżdżać" od rywala na tyle skutecznie , że po pewnym czasie na tablicy wyników można było ujrzeć stan 12:7. Niestety, miejscowi nie potrafili utrzymać tak dużej przewagi i po gwizdku kończącym pierwszą połowę prowadzili jedynie dwoma bramkami. Po pierwszych 30 minutach koszalinianie wygrywali z AZS UKW Bydgoszcz 14:12.

Druga odsłona spotkania była zdecydowanie agresywniejsza w wykonaniu obu drużyn. Wynik cały czas wahał się na granicy remisu. 44 minuta była kluczowa dla przebiegu całego spotkania. Wtedy Maciej Kamiński oraz Jakub Brzeziński z Gwardii Koszalin otrzymali dwu minutowe kary, przy stanie 20:19. Całą grę miejscowych przejął na siebie Piotr Goerig, który podczas osłabienia zdobywał bardzo ważne bramki. W tym okresie spotkania wspaniałymi interwencjami popisywał się również bramkarz gospodarzy- Łukasz Wyszyński. W 51 minucie za sprawą bramek Łukasza Czerwińskiego, których zdobył w tym spotkaniu aż 11, na tablicy można było ujrzeć bardzo dobry dla nas wynik 26:19. Podopieczni trenera Jarosława Knopika rzucili się jeszcze raz do ataku, lecz obrona gwardzistów byłą szczelna i nie udawało się zdobywać kolejnych bramek. Zawodnicy Gwardii niesieni dopingiem kibiców, dorzucili jeszcze kilka bramek przed końcowym gwizdkiem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 34: 26 na korzyść gospodarzy.