Bałtyk wygrał z Lechem

Autor LBM 27 Lutego 2013 godz. 20:39
Podopieczni Wojciecha Polakowskiego zwyciężyli z ME Lecha Poznań w meczu sparingowym 3:2 (2:1) w Kołobrzegu.
Od początku mecz był bardzo wyrównany, choć piłkarze Bałtyku mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Było dużo rzutów rożnych i wolnych, z przewagą dla koszalinian. Oba zespoły stwarzały sytuacje podbramkowe, a gole zaczęły padać od 20 minuty kiedy to Mateusz Wiśniewski był faulowany, a sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Seweryn Fijołek i było 1:0 dla Bałtyku. W 24 minucie blisko zdobycia bramki był Adrian Rząsa. W 29 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony dobrze ustawiony zawodnik Lech strzela z 6 metra do bramki Strusia na remis 1:1. Dosłownie chwilę później po interwencji, bramkarz Bałtyku nabawił się dosyć poważnie wyglądającej kontuzji i musiał go zmienić Maciej Dulewicz. Minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, Seweryn Fijołek strzela gola z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na 2:1.

W drugiej części spotkania również walka na boisku była zacięta i wyrównana. Po paru minutach podopieczni Wojciecha Polakowskiego stracili piłkę środku boiska, następnie piłkarze Lecha ograli koszalinian, klepiąc piłkę pod samą bramkę i tylko Maciej Dulewicz uratował drużynę od straty gola w 100% sytuacji. W 75 minucie Bałtyk fauluje rywala tuż przed swoim polem karnym. Pomimo ustawionego muru zawodnik z Poznania trafia bezpośrednio do bramki uderzając na krótki słupek, wyrównując wynik na 2:2. Bałtyk w końcówce meczu zdecydowanie dominował, czego efektem była bramka zdobyta w 86 minucie przez Pawła Florkiewicza. Dostał podanie, zwodem minął dwóch zawodników i uderzył podkręconą piłkę po skosie na długi słupek z 15 metra. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 (2:1). Skład: Struś, Fijołek, Rudziński, Miklasiński, Duszkiewicz, Waleszczyk, Wawreńczuk, Rząsa, Pazdur, Wiśniewski, zmiany: Florkiewicz, Chyła, Dulewicz.