Koszalin, Poland
wydarzenia

Koszalińscy policjanci najlepsi w wojewódzkich eliminacjach do Mistrzostw Kynologicznych Policji

Autor Art, fot. KWP Szczecin godzinę temu
Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XXIII Mistrzostw Kynologicznych Policji. Zawody zostały zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i zgromadziły policyjnych przewodników psów służbowych z regionu.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a uczestnicy zaprezentowali profesjonalizm, doświadczenie oraz bardzo dobre przygotowanie do pracy z psami służbowymi. Szczególne powody do zadowolenia mają funkcjonariusze z Koszalina, którzy zwyciężyli w dwóch kategoriach.

W kategorii psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków pierwsze miejsce zdobył mł. asp. Mateusz Burian z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie z psem WAGO. Drugie miejsce zajął mł. asp. Patryk Binięda z KMP w Szczecinie z psem TOLA, a trzecie asp. Bartosz Bargiel z KPP w Stargardzie z psem RYGOR.

Koszalin triumfował także w kategorii psów służbowych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Najlepszy okazał się mł. asp. Dariusz Bartoszek z KMP w Koszalinie z psem PIKOLO. Drugie miejsce przypadło asp. szt. Pawłowi Naworskiemu z KMP w Szczecinie z psem LUZAK, a trzecie mł. asp. Dominikowi Wróblewskiemu z KPP w Świdwinie z psem WAKO.

Uroczystego zakończenia zawodów oraz wręczenia nagród laureatom dokonali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Mariusz Obst, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie dr Marek Jasztal, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie podinsp. Monika Mocianko-Pawlak oraz Waldemar Miśko, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Eliminacje były nie tylko sprawdzianem umiejętności psów służbowych i ich przewodników, ale również okazją do pokazania, jak ważną rolę w codziennej pracy Policji odgrywają wyszkolone czworonogi. To one wspierają funkcjonariuszy m.in. w wykrywaniu narkotyków, materiałów wybuchowych oraz w działaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców.

Zwycięzcy wojewódzkich eliminacji będą reprezentować region podczas finału XXIII Mistrzostw Kynologicznych Policji. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za wysoki poziom rywalizacji, a laureatom — życzenia powodzenia w kolejnym etapie zawodów.