To prestiżowe wydarzenie przyciąga uwagę środowisk artystycznych z całego świata, promując sztukę plakatu jako formę wizualnego komentarza do współczesnych problemów społecznych, kulturowych i politycznych.
Rekordowe zainteresowanie, wyjątkowe wyróżnienie
Na tegoroczną edycję biennale napłynęło aż 4026 plakatów autorstwa 1316 artystów z 67 krajów. W tak silnej międzynarodowej konkurencji wyróżnienie dla dwóch prac dr Aliny Ostach-Robakowskiej to nie tylko osobisty sukces artystki, ale także duże osiągnięcie Politechniki Koszalińskiej i całego środowiska akademickiego.
Plakat jako głos w sprawach świata
B.I. International Poster Art to nie tylko przegląd estetyki i warsztatu artystycznego, ale przede wszystkim platforma refleksji nad światem. Artyści w swoich pracach mierzą się z takimi tematami jak kryzysy klimatyczne, wojna, prawa człowieka, migracje, alienacja społeczna czy cyfrowa rzeczywistość.
Prace dr Ostach-Robakowskiej doskonale wpisują się w ten nurt, łącząc wysoką wartość artystyczną z głębokim przekazem i zaangażowaniem społecznym.
Gratulacje i inspiracja
Wyróżnienie na międzynarodowym biennale to także inspiracja dla studentów i młodych projektantów, pokazująca, że sztuka może przekraczać granice, angażować i zmieniać sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość.
Gratulujemy dr Alinie Ostach-Robakowskiej i życzymy kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej!