Kino Kryterium zaprasza na dwa filmy: o godz. 15:45 i 18.00 wyświetlony zostanie "Kleks i wynalazek Filipa Golarza", a o godz. 20.15 Babygirl z Nicole Kidman.
Romy (Nicole Kidman) ma wszystko. Stoi na czele prężnie działającej innowacyjnej firmy, mieszka w luksusowym domu u boku kochającego męża (Antonio Banderas) i dwóch nastoletnich córek. Jej poukładane życie gwałtownie się zmienia, gdy poznaje młodego stażystę Samuela (Harris Dickinson). Mimo dzielącej ich różnicy wieku, rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w burzliwy romans. Romy rozpoczyna ekscytującą podróż w głąb siebie, która może kosztować ją utratę pozycji i rodziny. Czy zaryzykuje wszystko i da się ponieść swoim najskrytszym pragnieniom?
Takiego koncertu w
Filharmonii Koszalińskiej
ponoć dawno nie było. W piątek 10 stycznia i w sobotę 11 stycznia na tle orkiestry wystąpi nie solista – instrumentalista ani wokalista, lecz taneczna para. Koszalińscy filharmonicy zagrają oba koncerty pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk – młodej a utytułowanej polskiej dyrygentki, laureatki m.in. II miejsca w konkursie „La Maestra Competition” w Paryżu. Podczas konkursu otrzymała ona także dwie Nagrody Specjalne: Nagrodę Główną Stowarzyszenia Orkiestr Europejskich „Echo Prize” oraz Nagrodę Główną Orkiestr i Filharmonii Francuskich „French Concert Halls and Orchestras Commitee Prize.” Joanna Natalia Ślusarczyk jest także laureatką II Miejsca na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „Jeunesses Musicales” w Bukareszcie oraz III Miejsca na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „First European Union International Conducting Competition” w Sofii. Zdobyła też nagrodę dla „Najlepszego Polskiego Dyrygenta” podczas XI Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. W programie koncertu znajdą się obowiązkowe w karnawale polki, marsze i walce Edwarda Elgara, Franz Lehára i przede wszystkim Jana Straussa, a całości dopełnią Marlena i Sławomir Krawczykowie – doskonale znani i lubiani w Koszalinie tancerze i zarazem instruktorzy różnych stylów tańca.
godz. 18:30
Filharmonia Koszalińska
Koncert karnawałowy
Wykonawcy:
Joanna Natalia Ślusarczyk – dyrygent
Marlena i Sławomir Krawczykowie – taniec
orkiestra Filharmonii Koszalińskiej
Andrzej Zborowski – słowo wiążące
Program:
Franz Lehár – Uwertura do operetki „Wesoła wdówka"
Amilcare Ponchielli – „Taniec godzin" z opery „La Gioconda"
Eduard Strauss – Polka galop „Bahn frei!" op. 45
Johann Strauss II – Polka „Tritsch-Tratsch" op. 214
Johann Strauss II, Josef Strauss – Polka „Pizzicato"
Josef Strauss – „Jokey-Polka" op. 278
Josef Strauss – „Dioscuren-Quadrille" op. 32
Johann Strauss II – Marsz „Hiszpański" op. 433
Edward Elgar – Marsz nr 1 D-dur „Pomp and Circumstance" op. 39
Johann Strauss II – Walc „Cesarski" op. 437
Johann Strauss II – Walc „Róże Południa" op. 388
Johann Strauss II – Walc „Odgłosy wiosny" op. 410
Johann Strauss II – Walc „Życie artysty" op. 316
Johann Strauss I – „Marsz Radetzkiego" op. 228
Z kolei aktorzy Bałtyckiego teatru Dramatycznego zabiorą nas na "odlotowy" spektakl
BOEING, BOEING
Czy można wieść szczęśliwe życie u boku trzech kobiet naraz, i to w taki sposób żeby żadna z nich nie wiedziała o pozostałych? Oczywiście. Pod warunkiem że wszystkie trzy panie są stewardesami i większość czasu spędzają w powietrzu, a ich wybranek jest mistrzem planowania.
Główny bohater Maks jest prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie, a dodatkowo znawcą rozkładów lotów międzynarodowych linii lotniczych. Pozwala mu to perfekcyjnie skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych, z których każda jest przekonana, że jest „tą jedyną”.
Sielanka trwa do momentu, w którym – na skutek zmian w rozkładach lotów – wszystkie trzy stewardesy „wylądują” jednocześnie w mieszkaniu Maksa. Sytuacja plącze się jeszcze bardziej kiedy w apartamencie naszego poligamisty pojawia się również jego przyjaciel z dawnych lat, który stara się pomóc Maksowi w wybrnięciu z tragicznej sytuacji. Oczywiście powodując jeszcze większe zamieszanie…
OBSADA:
Adka Jendroszek
Bernadetta Burszta-Czarnowicz
Kasia Lenarcik - Stenzel
Marcin Tomaszewski
Jerzy Dowgiałło
Wojciech Rogowski
TWÓRCY:
Reżyseria: Jan Tomaszewicz
Autor: Marc Camoletti
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Beata Jasionek
Opracowanie muzyczne: Tomasz Ogonowski
Inspicjent: Anna Borej
Foto: Izabela Rogowska
Autor plakatu: Legancko studio