Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

Lech Pałka nie żyje

Autor Art za FB 4 Maj 2024 godz. 5:32
"Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Zmarł były wieloletni, wybitny napastnik naszego zespołu, jedna z legend naszego klubu - Lech Pałka" - poinformował na oficjalniej stronie KS Gwardia Koszalin Klub Piłkarski.

Klub zamieścił także krótkie wspomnienie o nim: "Lech Pałka, dla wielu kibiców i sympatyków - Leszek, występował w naszym klubie od sezonu 1969/70 i był najlepszym strzelcem drużyny w latach jej największych sukcesów. W sezonie 1974/75 sięgnął po koronę króla strzelców ówczesnej drugiej ligi.

Piłkarskim kibicom dał się zapamiętać jako bardzo szybki, waleczny i przebojowy napastnik, który często swoimi akcjami i strzelonymi bramkami decydował o końcowych wynikach meczów. 

Po zakończeniu kariery pozostał przy piłce nożnej, pełnił m.in. w naszym klubie funkcję trenera oraz działacza. Mogliśmy Go spotkać na wielu stadionach w naszym regionie".