Brązowy medal Seleny Pawłowskiej

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 30 Kwietnia 2024 godz. 5:11
W Trzebnicy odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo. W zawodach startowali najlepsi zawodnicy z Polski, łącznie 295 judoków. Koszalin reprezentowali tylko zawodnicy Klubu Gwardia Koszalin.

Brązowy medal zdobyła Selena Pawłowska (kat.40 kg). - Selena walczyła jak zawsze z sercem i zdołała sięgnąć po brązowy krążek - mówi jej trener Cezary Wojniusz. To już jej drugi medal Mistrzostw Polski. Rok temu wywalczyła złoto podczas MP w kategorii młodziczek, a trzeba dodać, że jest dwa lata młodsza od swoich rywalek.

Selena Pawłowska jest uczennicą klasy VIII b Szkoły Podstawowej Nr.3 w Koszalinie. - Tu chcielibyśmy  bardzo podziękować całemu gronu pedagogicznemu, za pomoc i wyrozumiałość w przygotowaniu do Mistrzostw Polski - mówi Wojniusz.

Pozostali zawodnicy Gwardii Koszalin wywalczyli następujące miejsca:

Max Tymiński w kat.60 kg - VII miejsce. - Przegrał po bardzo dobrej walce z Mistrzem Polski Jakubem Kurowski z Bielska-Białej najlepszym zawodnikiem OOM - ocenia start trener Marian Standowicz.

Robert Habza w kat. 90 kg - IX miejsce również przegrał z Mistrzem Polski Kowalczykiem z Warszawy. Ponadto startowali: Kamil Kazana w kat.55 kg pierwszą wygrał w drugiej, doznał kontuzji kolana. Andrzej Poletajew w kat. 55 kg w pierwszej pokonał Mutajewa ze Szczecina drugą przegrał przez kary. Dawid Sobczak w kat. 90 kg pierwszą walkę wygrał w drugiej doznał przegrał i odpadł. Kacper Dorawa w kat.73 kg pierwszą walkę przegrał Ukraincem z posiadającym obywatelstwo Polskie zawodnikiem Gwardii Łódź i  odpadł w eliminacjach.

Następne zawody judoków Gwardii Koszalin to Puchar Europy Juniorów Młodszych w Bielsku-Białej podczas którego miasto Koszalin i Polskę będą reprezentowali:

Kamil Kazana w kat. 55 kg - start tylko po wyleczeniu kontuzji.