Pięć medali reprezentantów ZKS Koszalin

Autor Art za ZKS 22 Kwietnia 2024 godz. 18:30
W Staszowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 oraz Mistrzostwa Polski Juniorów U20. To dwie największe imprezy zapaśnicze w kraju. W jednym miejscu do rywalizacji przystąpili najlepsi zapaśnicy z wszystkich klubów. Rewelacyjnie spisali się reprezentanci Zapaśniczego Klubu Sportowego z Koszalina.

Tytuł mistrza Polski w grupie juniorskiej zdobyli Dominik Jagusz (w kategorii do 65 kg. Jako uczestnik turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu pokazał, że ten tytuł mógł powędrować tylko do niego. W tej samej kategorii walczył Michał Szymański i zdobył brązowy medal. - "Szymek" powrócił po trzech latach na tory medalowe. Piękny comeback - podsumował jego start trener Zygmunt Kret.

W młodzieżowych mistrzostw Polski drużyna ZKS Koszalin została sklasyfikowana w generalnej punktacji na drugim miejscu. Stało się tak za sprawą Damiana Korbusa, który w kategorii do 86 kg potwierdził , że tytuł Miedzynarodowego Mistrza Polski Seniorów z tego roku to nie był przypadek. Pewnie zwyciężył.

W kategorii do 74 kg Mateusz Łuszczyñski został srebrnym medalistą, a do upragnionego złota zabrakło kilku sekund...

W kategorii do 97 kg również, po wyrównanej do samego końca walce Wiktor Hasa przegrał zloty medal w punktacji 2:3 i na jego szyi zawisł srebrny medal.

Każdy z pięciu reprezentantów ZKS Koszalin wywalczył medal, a łącznie koszalińscy wolniacy wrócili z nie tylko z workiem medali, ale i bagażem doświadczeń.