Pięć medali gwardzistów

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 11 Marca 2024 godz. 6:51
W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Regionu Północnego w judo .W Zawodach startowało ponad 320 zawodników i zawodniczek z 71 klubów. Kolejny rewelacyjny start odnotowali reprezentanci KS Judo Gwardii Koszalin. Podopieczni Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wywalczyli pięć medali w tym trzy złota.

Pierwsze złoto wywalczył Cyprian Witczak w kat.55 kg. Wygrał cztery walki przed czasem. Kolejne złoto zdobyła Nela Chmielewska w kat.40 kg, która również wygrała trzy walki przed czasem. Po trzecie złoto sięgnął Bartosz Mruczek w kat.81 kg, który wygrał cztery walki przed czasem.

Drugie miejsce zajął Wiktor Krzemiński w kat.46 kg. W finałowej walce prowadził na punkty, ale zrobił jeden błąd...

Trzecie miejsce wywalczyła Martyna Jarosz w kat.63 kg, która na swoim koncie zapisała trzy walki wygrane. Ponadto Dawid Kostyk wygrywając trzy pojedynki uplasował się  na V miejscu w kat.73 kg.

Jakub Kamiński i Krzysztof Grabarek zostali sklasyfikowani na VII miejscach w kat.90 kg. - Obaj walczyli w grupie połączonej tj junior-młodzieżowiec roczniki 2002-2006, cztery lat różnicy to dużo. Przegrali swoje walki do strefy medalowej, mimo prowadzenia przez  tzw.wazari - mówi trener Cezary Wojniusz.

Kolejne zawody judoków Gwardii Koszalin już za tydzień, również w Gdańsku. To eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek młodszych. - Będą to jednocześnie Mistrzostwa Regionu Północnego w tej grupie wiekowej - wyjaśnia trener Marian Standowicz. KS Judo Gwardia Koszalin wystawi aż 20 judoków!