Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

Tomasz Sobieraj z poparciem Era Kobiet Koszalin

Autor Ala za FB 27 Lutego 2024 godz. 20:08
Stowarzyszenie Era Kobiet Koszalin poparło Tomasz Sobieraj w wyborach na prezydenta Koszalina I kandydatów do Rady Miasta Koszalina i Sejmiku Pomorza Zachodniego z listy Koalicji Obywatelskiej "To kobiety zdecydują o wynikach wyborów . Dziękujemy za poparcie" napisal w social mediach Stanisław Gawłowski, senator RP.

Czytaj też

Tomasz Sobieraj z poparciem Bezpartyjnych Samorządowców

Ala za FB - 5 Marca 2024 godz. 17:41
- Dziękuję za poparcie w wyborach na prezydenta Koszalina Stowarzyszeniu Bezpartych Samorządowów. Czas najwyższy, aby w atmosferze dialogu, nastąpiła zgoda i współpraca różnych środowisk naszego miasta - powiedział Tomasz Sobieraj, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Koszalina. - - Koszalin jest wspaniałym miejscem do życia dla młodych, a oni stąd wyjeżdżają. Musimy zrobić wszystko, by chcieli wracać. Zmiana prezydenta i poglądu na temat rozwoju i funkcji tego regionu jest w tych działaniach kluczowa - stwierdziła z kolei liderka Bezpartyjnych Samorządowców w Koszalinie Iwona Maliszewska.

Tomasz Sobieraj z poparciem Nowej Lewicy powalczy w Koszalinie o fotel prezydenta miasta

eWok, fot. Radosław Koleśnik - 20 Lutego 2024 godz. 0:26
- Do Koszalina wraca dialog. Dzięki niemu szanse rozwojowe miasta rosną. Dziś jesteśmy tutaj z Nową Lewicą, ale to nie koniec. Mamy więcej koalicjantów, których wkrótce pokażemy - mówił podczas podczas konferencji Tomasz Sobieraj, kandydat KO na prezydenta Koszalina. - Miasto potrzebuje zmian, aby się rozwijać, dlatego tak ważna jest współpraca między politykami. Poznaliśmy także kandydatów osób ubiegających się o mandaty w Radzie Miejskiej. Koszalińska Koalicja Obywatelska konsekwentnie pokazuje, że jest ugrupowaniem dialogu. Po tym jak zaprezentowała swojego pierwszego koalicjanta, członków stowarzyszenia Lepszy Koszalin,  w poniedziałek przyszedł czas na przedstawienie reprezentantów koszalińskiej Nowej Lewicy. - Koszalin jest w marazmie. Zadłuża się i wyludnia. Młodzi ludzie, którzy wyjeżdżają na studia do ośrodków akademickich poza Koszalin, najczęściej nie wracają. To miasto trzeba kształtować, wzmacniać i rozwijać. Nasze rozmowy doprowadziły, że jesteśmy na jednej liście koalicyjnej - mówił wyraźnie zadowolony lider Lewicy, były wiceprezydent Koszalina, Jerzy Zaroda. Podczas spotkania Koalicja Obywatelska przedstawiła - jako pierwsza w mieście - wszystkich swoich kandydatów na radnych.  Kto znalazł się na nich? W okręgu nr 1 zaskoczenia nie było. "Jedynką" został kandydat na prezydenta Koszalina, Tomasz Sobieraj. Tuż za nim znalazła sie niedawna kandydatka na parlamentarzystkę Dorota Róża Chałat. Kolejne miejsca zajmują: Monika Foremna - Pilarska, Piotr Iwat, Dauta Kawka, Mariusz Krajczyński i Grzegorz Niski. Liderem listy okręgu nr 2 został powracający do miejskiej polityki Artur Wezgraj. Miejsca tuż za nim zajęli: Jakub Kowalik, Jerzy Zaroda, Katarzyna Paprocka, Magdalena Chałat, Michał Listowski, Maciej Zawadzki oraz Agnieszka Połaniecka. Na czele okręgu nr 3 znaleźli się aktua;lni radni KO: Barbara Grygorcewicz, Tomasz Bernacki i Aneta Urbaniak. "Czwórka" to już spore zaskoczenie. Bo to Wiktor Kamieniarz. Były wieloletni dyrektor koszalińskiego "Bronka" ma już spore doświadczenie elekcyjne. To były kandydat na prezydenta miasta. Kolejni na liśccie: Jacek Ponurko, Bartosz Malinowski, Krzysztof Sławiński i Teresa Tałaj.  Jej syn, Sebastian Tałaj otwiera listę nr 4. Na podium listy znalazły się jeszcze dwie obecne radne: Krystyna Kościńska oraz Izabela Wesołowska. Następne pozycje zajmują: Piotr Arnold, Małgorzata Leśniewska - Lorek, Andrzej Mysik, Michał Czarnowski i Jacek Wezgraj. Koszalinianie są za zmianami.Z badania przeprowadzonego przez Ogólnopolska Grupę Badawczą wynika, że  aż 52% mieszkańców Koszalina jest za zmianą prezydenta miasta. Przypomnijmy, wcześniej KO opublikowała listy swoich kandydatów na radnych do sejmiku wojewódzkiego. "Jedynką" została Małgorzata Hołub - Kowalik. To wybitna sportsmenka, lekkoatletka, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, była radna miejska w poprzedniej kadencji. Okręg 4 – Miasto Koszalin, powiaty: białogardzki, koszaliński, sławieński, szczecinecki 1. Małgorzata Hołub-Kowalik - lekkoatletka, sprinterka, była radna Koszalina. Mistrzyni olimpijska z 2020 r. w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów. 2. Mariusz Getka, Prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej; Mistrz Świata, Europy i Polski w Wędkarstwie Morskim 3. Magdalena Miszke - dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie 4. Waldemar Miśko - samorządowiec, od 1993 roku burmistrz Karlina, a także przewodniczący Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego 5. Adam Ostaszewski – samorządowiec, radca prawny, były radny Województwa Zachodniopomorskiego 6. Waldemar Miśko, burmistrz Karlina, a od niedawna prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 7. Waldemar Jędryka,  w ostatnich wyborach parlamentarnych niezależny kandydat na senatora,  8. Karolina Siwek,  wiceburmistrz Białogardu z zawodu jest architektem.     eWok, fot. Radosław Koleśnik   

Artur Wezgraj: Koszalin należy przestawić ze stagnacji na rozwój

eWok, fot. FB/Lepszy Koszalin - 12 Lutego 2024 godz. 17:13
- Lepszy Koszalin zawarł porozumienie w sprawie przystąpienia do Koalicji Obywatelskiej. Wspólnie wystartujemy w wyborach do Rady Miejskiej w Koszalinie. Wspólnie będziemy popierać kandydata na prezydenta miasta Tomasza Sobieraja - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Artur Wezgraj, prezes stowarzyszenia "Lepszy Koszalin". - Tomasz Sobieraj jest człowiekiem, który działa w samorządzie od zawsze. Od dziewięciu lat jest wicemarszałkiem województwa, a to niebagatelne doświadczenie, które daje wysoką gwarancję na to, że pod jego przewodnictwem osiągniemy sukces. Uważamy, że miasto należy przestawić ze stagnacji na rozwój - dodał Wezgraj. Sobieraj stwierdził z kolei, że "do Koszalina musi wrócić dialog. Dialog z organizacjami pozarządowymi, społecznymi, z przedsiębiorcami i zwykłymi mieszkańcami, a prezydentem. My jesteśmy na to gotowi, bo w Koszalinie potrzebna jest zmiana. Jesteśmy zdecydowani tę zmianę przeprowadzić. Koszalin musi się rozwijać". 

Tomasz Sobieraj kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Koszalina

ekoszalin POLECA Ala, fot. FB - 5 Lutego 2024 godz. 3:38
- W Koszalinie potrzebne są zmiany. - stwierdził podczas swojego wystąpienia Tomasz Sobieraj. - Tak naprawdę każda dziedzina wymaga szczególnej uwagi. Co trzeba zmienić? Wystarczy posłuchać mieszkańców - dodał Sobieraj. - Koszalin ma mieć  gospodarza, który zobaczy zwyczajne problemy i będzie potrafił je rozwiązywać - mówił senator Stanisław Gawłowski i dodał: 52 procent mieszkańców Koszalina chce zmiany, a 20 procent nie ma na ten temat wyrobionego zdania. Te wyniki są obrazem katastrofy urzędującego prezydenta. Na ul. Zwycięstwa, będącej główną, reprezentacyjną ulicą miasta - jest dziura na dziurze. I tak wygląda nasze miasto, rządzone przez prezydenta Piotra Jedlińskiego, który współpracuje z PiS. Dlatego potrzebne są zmiany! - dodał.  - Statystycznie mamy największą liczbę wyremontowanych dróg wojewódzkich w całym kraju. To jest personalna zasługa Tomasza Sobieraja - powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa. - Sobieraj, który jest bardzo doświadczonym samorządowcem odpowiada także za koleje regionalne. Mamy najnowocześniejszą flotę pociągów regionalnych w Polsce - dodał marszałek Geblewicz. - Trzeba wykazywać się wielką odpowiedzialnością, aby przez 10 lat odpowiadać za połowę budżetu całego województwa - dodał. Tomasz Sobieraj urodził się 16 września 1979 roku. Ma żonę i dwójkę dzieci W latach 2004–2007 zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Koszalinie jako pracownik do spraw obsługi merytorycznej kierownictwa urzędu. Następnie pracował do 2010 jako wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Od 2007 do 2009 należał także do Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. W latach 2010–2011 był wicedyrektorem koszalińskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a w kwietniu 2011 objął stanowisko sekretarza miasta. W 2013 objął funkcję przewodniczącego struktur PO w Koszalinie. 1 czerwca 2012 przeszedł na stanowisko zastępcy prezydenta. W 2014 uzyskał z ramienia PO mandat koszalińskiego radnego miejskiego[5]. Złożył go jednak wkrótce po rozpoczęciu kadencji w związku z powołaniem 19 grudnia 2014 na wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego. W wyborach samorządowych w 2018 wybrany na radnego sejmiku zachodniopomorskiego VI kadencji, ponownie został wówczas powołany na funkcję wicemarszałka.  Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. W przypadku potrzeby zorganizowania drugiej tury wyborów, ponowne głosowanie będzie miało miejsce dwa tygodnie później.