Mistrzostwa Polski Młodzików: Dwa medale zapaśników

Autor Art za FB/ZKS Koszalin 6 Listopada 2023 godz. 10:41
Reprezentanci ZKS Koszalin start w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach stylu wolnym w Staszowie zakończyli na 6 miejscu w punktacji drużynowej. Indywidualnie koszalinianie zdobyli dwa medale.

Wolniacy ZKS Koszalin od 11 lat regularnie przywożą medale z tej imprezy mistrzowskiej. Tym razem brązowe krążki wywalczyli Szymon Rogowicz i Nikodem Stankiewicz. Pierwszy z niuch walczył w kategorii do 44 kg i zdobył swój drugi medal w takiej imprezie, a czwarty w karierze z Mistrzostw Polski.

Swój pierwszy medal z Mistrzostw Polski Młodzików wywalczył w kategorii do 48 kg Nikodem Stankiewicz, który ma także, brązowy medal zdobyty w minionym roku w Mistrzostwach Polski U15 w stylu klasycznym.

Bardzo dobrze zaprezentował się Patryk Jóźwicki (57 kg), który debiutował na tej imprezie i jako najmłodszy "rocznik" i doszedł do strefy medalowej, gdzie na punkty przegrał starcie o brąz.

Kolejni nasi zawodnicy to Bartek Piec, który skończył rywalizację na 8 miejscu w kategorii do 52 kg, a Marcel Krupa na 12 pozycji w kategorii do 57 kg.

Przed zapaśnikami z Koszalina jeszcze start w Mistrzostwach Polski Młodzików w tej grupie wiekowej, ale w zapasach klasycznych, które od kilku lat także regularnie trenujemy i z powodzeniem rywalizujemy.

"Każdy z chłopaków ma przestrzeń w sobie ,aby ją wypełnić spokojem, ufnością w swoje umiejętności a mają ogromne, wiarą w siebie samego i radością życia jaką mają okazję doświadczać trenując tak piękną dyscyplinę sportu i bardzo wymagającą, jaką są zapasy" - napisano na oficjalnej stronie klubu. Z naszymi młodymi ludźmi byli Zygmunt Kret oraz Dominik Cebula.