Sprawdzone i skuteczne narzędzie wsparcia regionalnej przedsiębiorczości tym razem ukierunkowane będzie na nowoczesne technologie. A mentorami w marszałkowskim programie będą Wojciech Ławniczak oraz Izabela Bernau-Ławczniak, założyciele agencji badawczo-rozwojowej, która z sukcesami realizuje strategie rozwoju firm, pomaga tworzyć nowe produkty i usługi. Zgłoszenia do Programu Mentorskiego trwają do 31 lipca. A efekty mentoringu poznamy pod koniec października.
Mentorzy trzeciej edycji programu, Wojciech Ławniczak i Izabela Bernau-Ławniczak, to znakomity duet doradców, który pomaga firmom i organizacjom wdrażać innowacje, poprawiać wyniki, projektować scenariusze przyszłości. Problemy biznesowe rozwiązują w oparciu o metodyki klientocentryczne. W Polsce są jednymi z pionierów tej filozofii marketingu.
Uważnie obserwują nowe zjawiska, śledzą trendy, interpretują kierunki, by realizować skuteczne strategie rozwoju biznesu. Ich agencja doradczo-badawcza Very Human Services oferuje badania, analizy i wsparcie całego procesu tworzenia nowego produktu, usługi czy marki. Współpracowali z międzynarodowymi instytucjami i wielkimi korporacjami. W swoim zawodowym CV mają projekty m.in. dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Teraz podejmują wyzwanie na Pomorzu Zachodnim i będą współpracować z jedną z regionalnych firm z sektora MŚP.
– Pokazujemy, że sektor MŚP jest ważny. Jako samorząd województwa oferujemy pierwsze w Polsce, na taką skalę, nowoczesne wsparcie dla firm - podkreśla Marszałek Województw Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Dzięki Funduszom Europejskim stworzyliśmy bogatą i atrakcyjną ofertę dla przedsiębiorców. Prezentujemy ich pomysły, produkty czy osobowość liderki lub lidera. Inwestujemy w gospodarkę opartą na wiedzy
Z oferty Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego mogą skorzystać zarówno firmy związane z e-commerce, ICT, przemysłami kreatywnymi, odnawialną energią, jak i młodzi ludzie, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Zwycięzca zostanie wybrany przez kapitułę konkursową.
Zadaniem mentorskiego duetu będzie analiza funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz wskazywanie potencjalnych rozwiązań pojawiających się problemów, wsparcie w nawiązaniu kontaktów biznesowych, a także wskazanie możliwych kierunków rozwoju w danej branży. Cel? Wzmocnienie pozycji rynkowej i rozwój firmy.
Do Programu Mentorskiego mogą zgłosić się mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa z Pomorza Zachodniego, które wypełnią formularz zamieszczony na stronie internetowej
https://biznes.wzp.pl/mentoring
Rekrutacja do programu rozpoczęła się 17 lipca i potrwa do 31 lipca 2023 r.
W ubiegłych edycjach ze wsparcia mentorów skorzystała szczecińska firma zajmującą się modą postapokaliptyczną - Wasted Couture, a także koncept ekologicznego podejścia do jedzenia, czyli mikroliście z Liście Miejska Farma. Obie firmy przeniosły swoją działalność na wyższy poziom, zdobywając nowych klientów. Na przykład Wasted ze swoją mentorką - kostiumografką Katarzyną Konieczką stworzyła nową kolekcję, a ich produkty pojawiły się w amerykańskich czasopismach modowych!
– Sesje mentorskie są intensywne i dają długofalowe efekty. To konkretne działania, dzięki którym tworzymy też case study dla całej branży – zaznacza marszałek Olgierd Geblewicz.
Efekty współpracy mentora ze zwycięską firmą poznamy podczas konferencji poświęconej tematyce Nowoczesnych Technologii z udziałem wybitnych specjalistów z tej dziedziny. Wydarzenie zaplanowane jest 17 października 2023 r. w Szczecinie.
Program Mentorski jest częścią cyklu działań pod hasłem „Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne”. Są one realizowane są w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje - etap II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 1.14 „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym”.