Koszalinianki mistrzyniami województwa

Autor Art, fot. FB/I LO Koszalin 17 Czerwca 2023 godz. 10:00
Milena Fiszbak i Zuzanna Pawlak, uczennice klasy III e I LO im. Stanisława Duboisa w Koszalinie wywalczyły tytuł mistrzyń województwa zachodniopomorskiego w plażowej piłce siatkowej.

Dziewczęta pokonały w grupie drużyny ze Szczecina i Gryfic. W półfinale zwyciężyły 2:0 ze Stargardem, natomiast w wielkim finale wygrały z Kołobrzegiem 2:0. Milena i Zuzia były po prostu poza zasięgiem‼ Gratulujemy dziewczętom i ich opiekunce  Agacie Sitek.

Dodajmy, że koszalinianki biorą także udział w zorganizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej cyklu turniejów j w kategorii OPEN. Na cykl składa się 5 turniejów dla mężczyzn i 3 turniejów dla kobiet. Pierwszy rozegrano w Kołobrzegu. Do zawodów zgłosiło się 16 par męskich oraz 6 zespołów żeńskich. W kategorii kobiet zwyciężyła para Katarzyna Lipska / Alicja Stodolnik, która zwyciężyła w finale z koszalińską drużyną Zuzanna Pawlak - Mileną Fiszbak. Trzecie miejsce przypadło drużynie Katarzyna Kopeć /  Monika Sulima.

Terminarz kolejnych turniejów:

– 25.06. Szczecin (Mężczyźni) Kąpielisko Arkonka (KS PIAST Szczecin)

– 8.07. Lubczyna (Kobiety i Mężczyźni) plaża w Lubczynie nad Zalewem Szczecińskim (OSiR Goleniów)

– 16.07. Zieleniewo (Mężczyźni) plaża nad jeziorem Miedwie (MKS Stargardzka Akademia Siatkówki)

– 12.08. Szczecin – Finał (Kobiety i Mężczyźni) organizator ZZPS

Uczestniczące drużyny na podstawie wyników uzyskają punkty rankingowe do rozstawienia/udziału w turnieju Finałowym w dniu 12.08.