Koszykarki KSKK Koszalin szykują się do walki o medale MP

Autor Art za KSKK Koszalin, II LO Koszalin 15 Czerwca 2023 godz. 6:53
Od piątku (16 bm.) warszawska Hala Torwar będzie areną walki o medale mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Apetyt na medal mają reprezentantki KSKK Koszalin, które by pojawić się w turnieju finałowym musiały przejechać 5497 km!

Awans wywalczył zespół w składzie:

Blanka Kaliszuk

Amelka Kasprzak

Ola Konsek

Kornelia Wehrhausen

Karolinka Woźniak

W drodze do finałów koszalinianki rozegrały 9  intensywnych turniejów - 4 strefowe i 6 z cyklu Grand Prix. Łącznie zdobyły 400 pkt do klasyfikacji i to pozwoliło Dużynie zająć pierwszą pozycję w tabeli z pkt.

Zajęły m.in. 3. miejsce w prestiżowym, najstarszym w Polsce turnieju Basketmania, który odbywał się przy Centrum Manufaktura w Łodzi. Ponadto drużyna KSKK wygrała trzy  turnieje ogólnopolskie w Giżycku, Poznaniu oraz Zielonej Górze.