Reprezentanci ZKS Koszalin najlepszą drużyną w kraju!

Autor Art za ZKS Koszalin 29 Maj 2023 godz. 9:22
Wspaniały sukces odnieśli zawodnicy ZKS Koszalin, którzy w mistrzostwach kraju do lat 15 w zapasach styl wolny chłopców zajęli w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce.

- Ten wspaniały występ zespołu zawdzięczamy postawie naszych młodych zapaśników, którzy łącznie wywalczyli sześć medali z czego, a do tego worka medali zawodniczka Kret Ariana Olimpia Kret dołożyła srebro w kategorii do 62 kg ulegając jedynie zapaśniczce z Namysłowa w finale Mistrzostw Polski U15 - powiedział trener Dawid Kret.

Złote medale Mistrzostw Polski U15, które były jednocześnie kwalifikacją do udziału w Mistrzostwach Europy (lipiec, Węgry) zapewnił sobie w kategorii do 57 kg Michał Maciuk, który w całym turnieju walczył bardzo dobrze odprawiając z kwitkiem przeciwnika za przeciwnikiem.

Kolejnym złotym medalistą został Rumian Wiktor Sławomir, który w kategorii do 68 kg wygrał wszystkie swoje walki. "Sławek zapisał się w klubowej historii jako pierwszy zawodnik, który został mistrzem Polski w rywalizacji stylu klasycznego oraz w stylu wolnym - wyjaśnia Kret.

W kategorii do 41 kg koszalinianie sięgnęli po dwa medale - srebrny i brązowy.  Srebro zdobył Rogowicz Szymon, a brąz Skóra Franciszek.

Ze srebrnego medalu cieszył się Markowski Igor (75 kg), który po raz pierwszy doszedł do finału na takiej imprezie

Iwański Michał rywalizował w kategorii do 68 kg i wywalczył brązowy medal Dodatkowo Nowak Paweł, Stankiewicz Nikodem, Jagusz Maja skończyli rywalizację tuż za podium

- Na słowa uznania zasłużył także Piec Bartek, który starał się jak tylko potrafił. Przed Bartkiem jeszcze sporo pracy ,ale da radę - stwierdził trener.