I liga: PGE KPR Gryfino - Kospel Gwardia Koszalin 31:42 (17:19)

Autor Art za FB/Kospel Gwardia Koszalin, fot. Łukasz ZIenkiewicz 8 Maj 2023 godz. 10:03
Pierwszoligowi szczypiorniści KSPR Kospel Gwardii Koszalin odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad zespołem PGE KPR Gryfino 42:31(19:17).

Pierwsze minuty meczu to typowy pojedynek – bramka za bramkę. Dopiero w 20. minucie gwardzistom udało się odskoczyć na 3 bramki przewagi (13:10). Gryfino dzielnie trzymało się blisko i po syrenie kończącej I połowę koszalinianie wygrywali 19:17.

Początek drugiej części gry niewiele różnił się od pierwszych 30 minut. Pięć minut po zmianie stron, wystarczyło gospodarzom, aby wyrównać stan rywalizacji (20:20). Wtedy o przerwę na żądanie poprosił nasz duet trenerski – Piotr Stasiuk i Waldemar Szymański. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od tego momentu na parkiecie istniał już tylko jeden zespół – Kospel Gwardia Koszalin.

Zespołowe akcje w ataku, mocna i zdecydowana gra w defensywie, oraz skuteczna gra naszych bramkarzy, dzięki której kontrataki na bramki mogli zamieniać nasi skrzydłowi – Kolya Maliarevych i Bartłomiej Korczak.

▪️Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim wygraną Kospelu Gwardii 42:31.