Superliga PGNiG: MKS PR Urbis Gniezno - Młyny Stosław Koszalin 26:23

Autor Art za prkoszalin.pl 13 Marca 2023 godz. 8:23
Szczypiornistkom zespołu Młyny Stoisław Koszalin nie udało się po raz trzeci w tym sezonie pokonać ekipy MKS PR Urbis Gniezno. W rywalizacji 19. serii PGNiG Superligi koszalinianki musiały uznać wyższość rywalek, którym uległy na wyjeździe 23:26.

Starciem z Urbisem koszalinianki rozpoczęły rywalizację w grupie spadkowej Superligi. Dotychczas spotkania drużyn należały do zaciętych, ale ostatecznie wygrywały je podopieczne trenera Jarosława Knopika. Niemniej, to zespół z Gniezna przystępując do meczu miał lepszą sytuację w tabeli. Zawodniczki trenera Roberta Popka znajdowały i wciąż znajdują się na 8. miejscu w tabeli. Koszalinianki są tuż za nimi, na 9. pozycji.

Tym razem spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Gospodynie zmarnowały swoją pierwszą akcję. Młyny Stoisław wykorzystały ich błąd wyprowadzając skuteczną kontrę. W 3. minucie prowadziły już 2:0. Miejscowe dopiero po chwili zapisały na koncie pierwsze trafienie (4. min – 1:2). Później oba zespoły popełniały błędy, a ich gra była dość chaotyczna. Kolejne trafienia nie przychodziły łatwo, m.in. dlatego, że dobrze spisywały się bramkarki. Drużyny przerwały strzelecką niemoc dopiero w 9. minucie (2:3). Miejscowe miały szansę doprowadzić do remisu, gdy sędzia podyktował rzut karny. Monice Łęgowskiej nie udało się jednak pokonać Natalii Filończuk, bramkarki koszalińskiej ekipy. Urbis „dogonił” Młyny Stoisław dopiero po kwadransie (4:4), po czym zapewnił sobie pierwsze prowadzenie w meczu 5:4. Od tego momentu zespoły długo grały „bramka za bramkę”, prezentując wyrównany poziom, ale w samej końcówce pierwszej połowy lepiej spisywały się gospodynie, które po trzydziestu minutach gry prowadziły 11:9.

Po przerwie miejscowe kontynuowały plan, który zaczął im się układać pod koniec poprzedniej części spotkania i zwiększały przewagę (35. min – 14:10). Koszalinianki próbowały nadrabiać zaległości, ale miewały problemy ze skutecznością. Pomagał im nieco fakt, że rywalki co chwilę grały w osłabieniu (38. min – 15:14). Jednak niebawem to przyjezdne „zarobiły” karę za karą, przez co chwilę grały tylko w pięcioosobowym składzie. Wtedy ciężka praca poszła na marne. Gnieźnianki wykorzystały swoją przewagę liczebną, odzyskały solidniejsze prowadzenie 17:14 (42. min), co najwyraźniej dodało im skrzydeł, bo na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem prowadził już 21:16. Teoretycznie, koszalinianki miały jeszcze czas, by odrobić straty i starały się to zrobić, a na dwie minuty przed końcem przegrywały tylko 21:23. Niemniej, gospodynie robiły wszystko, by po raz pierwszy w tym sezonie pokonać Młyny Stoisław i nie dać sobie odebrać ciężko wypracowanego zwycięstwa. – Dziś daliśmy za dużo swobody dwóm najlepszym strzelczyniom drużyny przeciwnej, czyli Monice Łęgowskiej i Magdalenie Nurskiej. Obie oddały za dużo rzutów, a główne założenie było takie, by je w tym ograniczyć. Przede wszystkim w drugiej połowie nam się to nie udało, bo w pierwszej jeszcze momentami realizowaliśmy ten plan. Poza tym, w drugiej połowie straciliśmy też za dużo bramek. Zabrakło nam konsekwencji i zdecydowania jeśli chodzi o rozpoczęcie ataku, z czego brały się błędy i niemożność oddania skutecznego rzutu – mówił po spotkaniu Jarosław Knopik, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin i dodał: – Dziś nie mogła zagrać nasza obrotowa, Hanna Rycharska. Była z nami w Gnieźnie, ale kontuzja, której doznała w meczu z Eurobudem nie pozwala jej jeszcze na grę, ani nawet na trening. Na razie nie wiemy kiedy zawodniczka będzie dyspozycyjna.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Aleksandra Nowicka – Karina Bayrak 3, Gabriela Urbaniak 1, Anna Mączka 8, Żaneta Lipok 3, Aleksandra Zaleśny 3, Barbara Choromańska 1, Dominika Szynkaruk, Emilia Kowalik , Nicola Żmijewska , Kristina Kubisova 4.

Skład i bramki MKS PR Urbis Gniezno: Antonina Cieślak, Dominika Hoffmann – Justyna Świerżewska 1, Sandra Guziewicz 1, Magdalena Nurska 6, Malwina Hartman, Marta Giszczyńska, Monika Łęgowska 8, Agnieszka Siwka, Karolina Kasprowiak 2, Milena Kaczmarek 3, Martyna Matysek 3, Oliwia Kuriata 2.