I Eliminacja do OOM: ZKS z medalem trzema awansami

Autor Art za FB.ZKS Koszalin 26 Lutego 2023 godz. 12:57
Reprezentanci ZKS Koszalin tym razem rywalizowali w Warszawie w I Eliminacji do OOM w zapasach w stylu klasycznym. Podopieczni trenera Dawida Kreta wywalczyli jeden - brązowy w wadze 60 kg Michała Maciuk - i trzy awanse do finałów mistrzostw Polski. Finały odbędą się w kwietniu, a ich gospodarzem będzie Koszalin.

Brązowy medal wywalczył Michał Maciuk w kategorii do 60 kg. Blisko medalu był Paweł Nowak w kategorii do 55 kg, który na macie wystąpił po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i chorobą. Ostatecznie zajął 5. miejsce. Wiktor Sławomir Rumian w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej  mając za rywali 42 zawodników wygrał 4 walki i doznał dwóch porażek, co ostatecznie dało mu 7. pozycję. Marcin Jełkaszew został sklasyfikowany na 10 miejscu w kategorii do 92 kg, a Michał Iwański po wygraniu dwóch walk i przegraniu także dwóch zajął 18. miejsce. Dodajmy, że Igor Markowski w kategorii do 80 kg został wycofany z turnieju z powodu naciągnięcia mięśni szyi.