Wyniki KALK

Autor LBM / KALK 15 Stycznia 2013 godz. 8:50
W weekend zostały rozegrane kolejne mecze w ramach Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.
Stars i Panowie - Mikona Okna 67 : 59
Każda kwarta bardzo wyrównana. O zwycięstwie zespołu Starsi Panowie zadecydował znakomity występ Łukasza Janoty, który zdobył w tym meczu 34 pkt.

Ilecki Nieruchomości - Gaz System 62 : 42
Drużyna Ilecki Nieruchomości wygrała wszystkie kwarty i pewnie cały mecz.

Tompak TKKF - Volcano Studio 59 : 51
Źle rozpoczęty mecz przez Volcano pozwolił odskoczyć Tompakowi TKKF w pierwszej kwarcie na kilka punktów . Dobra skuteczność TKKF w rzutach za 3 pkt pozwoliła zwiększyć tę przewagę do przerwy . W trzeciej odsłonie Volcano podjęło walkę ale nie zmniejszyło straty . Ostatnia kwarta to dużo chaosu z obu stron i stałe utrzymywanie przewagi drużyny Tompak , której zawodnicy ze Studia Mebli nie byli w stanie odrobić.

Gimnazjum Nr 6 - Presto 42 : 33
Mecz przez 3 kwarty bardzo zacięty. O zwycięstwie Gimnazjum nr 6 przesądziła ostatnia kwarta wygrana przez ten zespół 20:8.

KM Policja - Grubik Team 60 : 84
Wszystkie kwarty wygrane przez Grubika, co zaowocowało kolejnym zwycięstwem w sezonie.

Po pierwszej remisowej kwarcie, zespół www.ec-team.pl wygrał pozostałe trzy kwarty i zasłużenie wygrał kolejny mecz.

Tartak Sekwoja - Arko Trans 64 : 62
Jeden z bardziej wyrównanych meczów z niedzieli. Pierwsza kwarta cały czas na remisie dzięki dobrej grze Dariusz Sierakowskiego (Arko), który umiejętnie mijał obronę Tartaka. Jednak gra "wysokich" i w miarę szczelna strefa pozwoliła Tartakowi w II kwarcie odskoczyć na bezpieczne 9 pkt. Przewaga ta utrzymywała się przez dłuższy czas III kwarty. Jednak przy stanie 44-33 dla Tartaka i pełnej kontroli meczu nastąpił niespodziewany obrót w grze. W niecałą minutę będąc w posiadaniu piłki zawodnicy Tartak Sekwoja otrzymali 3 kolejne faule techniczne . W całym tym krótkim zamieszaniu, dyskusjach i skutecznie egzekwowanych osobistych, Paweł Zieliński (Arko)dorzucił 3 pkt i było już 44-42. Mecz stał się już nerwowy. W IV kwarcie, na 4 minuty przed końcem Arko-Trans wyszło na 6-cio punktowe prowadzenie (po ponownej trójce P. Zielińskiego). Jednak to nie koniec emocji ! Po dobrych akcjach zarówno w obronie jak i w ataku Pawła Bogdana, na 1:54 udało się Tartakowi zniwelować stratę do 2 pkt . Dobra akcja w obronie Pawła Jasińskiego i ważne 3 pkt Darka Labudy pozwoliły ekipie Tartaka Sekwoi wyjść na 1 pkt. prowadzenie 61-60. W kolejnej akcji Paweł Bogdan był faulowany umyślnie i na 20 sek przed końcem na tablicy mieliśmy wynik 64-60. Mimo heroicznej gry do końca nie udało się już Arko Trans odwrócić losów meczu.

Pantery - Drużyna A 50 : 40
Trzeciej porażki doznali gracze Drużyny A, którzy po dość chaotycznym spotkaniu przegrali z zawodnikami ze Słupska. Mecz od początku ułożył się po myśli dla Panter, którzy zdobyli 5 punktów nie tracąc żadnego. Drużyna A przez resztę spotkania goniła rywali, ale ogromna ilość popełnianych strat, pozwoliła na swobodne kontrolowanie spotkania przez zawodników przyjezdnych. Remisowa ostatnia kwarta dała ostatecznie wygraną Panterom.

Baywatch - Domar Tatów 52 : 33
Pierwsze dwie kwarty bardzo wyrównane. III i IV kwarta zdecydowanie dla Baywatch, który stracił w tej części meczu tylko 11 pkt przy zdobytych 28.

Royal Park - AirTransfer.pl 52 : 45
Royal Park podtrzymał zwycięską passę i fotel lidera ligi II C, ale wygrana nie przyszła łatwo. Po trzech kwartach to Air Transfer prowadził 34:31. Zawodnikom Royal-u brakowało skuteczności szczególnie przy wykonywaniu rzutów osobistych. Jeszcze w połowie IV kwarty drużyna Air Transfer utrzymywała 3 pkt przewagi. Świetna końcówka meczu w wykonaniu Błażeja Gudańca (22pkt w meczu) i Jacka Czubaka (11pkt) pozwoliła przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Royal Park (IV kwarta 21 :11).

Politechnika - Supon 50 : 73
Wszystkie kwarty wygrane przez Supon i zasłużona wygrana w kolejnym meczu.

Ces - Świętoń 81 : 65
Po efektownym zwycięstwie w finale Pucharu Ligi nad Suponem, CES rozpoczął mecz w spacerowym tempie. Szybko i zdecydowanie grająca ekipa Świętonia wykorzystała to i wygrała pierwszą kwartę 16:8 ! Kiedy w połowie II kwarty przewaga nadal była po stronie koszykarzy Świętonia , na trybunach wietrzono niespodziankę. Kluczową dla przebiegu meczu okazała się zmiana jaką dał Paweł Czubak. Gracz CES-u wykazał się świetną skutecznością przede wszystkim w rzutach za 3 pkt (6/7 prób !). CES zmienił też obronę na strefową i wybił z uderzenia dobrze grających przeciwników, wygrywając pewnie II i III kwartę (47:25). Krótkie zrywy Świętonia skutecznie temperował wspomniany P. Czubak (24 pkt w meczu) wspomagany przez cały zespół. W ekipie CES po raz kolejny po "profesorsku" grał Andrzej Kirejczyk (18 pkt). Wśród pokonanych najskuteczniejszym graczem był Przemek Bakowicz (13pkt)

Ratusz - Betomex 57 : 78
O zwycięstwie Betomexu zadecydowała I kwarta wygrana przez ten zespół 27:17. W pozostałych rutyniarze kontrolowali grę pewnie wygrywając.