Sztafeta 4x400m kobiet w finale ME

Autor Art za PZLA 19 Sierpnia 2022 godz. 11:48
Biało-czerwona sztafeta kobiet w biegu eliminacyjnym 4x400 w składzie; Kinga Gacka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek) z czasem 3:26.05 zajęła trzecie miejsce i awansowała do jutrzejszego finału.

W pierwszym biegu półfinałowym na 800 metrów od początku na czele biegła Anna Wielgosz. Finalistka europejskiego czempionatu sprzed czterech lat ostatecznie finiszowała druga i z czasem 2:01.05 bezpośrednio awansowała do decydującego o medalach biegu. W finale nie zobaczymy ósmej w półfinale Adrianny Czapli (2:04.15) oraz siódmej w drugim biegu Angeliki Sarny (2:02.15).

Problemów z awansem do finału nie miały też obie sztafety sprinterskie. Najpierw mężczyźni (Dominik Kopeć-Przemysław Słowikowski-Patryk Wykrota-Mateusz Siuda) zajęli trzecie miejsce w serii kwalifikacyjnej z czasem 38.60. Kilkanaście minut później po mokrej bieżni Olympiastadion po awans pomknęły panie (Magdalena Stefanowicz-Martyna Kotwiła- Marika Popowicz-Drapała-Ewa Swoboda). Nasze sprinterki także wywalczyły trzecie miejsce, uzyskując na mecie czas 43.49.

Trzecie miejsce w biegu pierwszej rundy zapewniło bezpośredni awans do finału damskiej sztafecie 4 x 400 metrów. Nasz zespół w składzie Kinga Gacka-Małgorzata Hołub-Kowalik- Justyna Święty-Ersetic-Natalia Kaczmarek uzyskał czas 3:26.05.