Pierwszy sparing gwardzistów

Autor Art za FB/Gwardia Koszalin 18 Lipca 2022 godz. 4:51
Piłkarze czwartoligowego zespołuGwardii Koszalin mają za sobą pierwszy mecz kontrolny podczas letnich przygotowań. Sparingpartnerem koszalińskiej drużyny był Mechanik Bobolice. mecz Mecz rozegrano w systemie 3x30 minut i zakończył się wygraną gwardzistów 4:3 (1:1, 0:1, 3:1).

Mecz został rozegrany na stadionie w Manowie. Koszalinianie przystąpili do tego spotkania w mocno młodzieżowym składzie, bowiem z różnych względów w składzie zespołu (kontuzje, wyjazdy) zabrakło kilku bardziej doświadczonych zawodników. Na boisku zobaczyliśmy zatem m.in. kilku młodych graczy z drużyny juniorów, dla których był to pierwszy występ w zespole seniorskim.

Mecz został rozegrany w systemie 3x30 minut i zakończył się wygraną naszej drużyny 4:3 (1:1, 0:1, 3:1). W pierwszej tercji gola dla gwardzistów strzelił Wiktor Sawicki, w ostatniej odsłonie dwukrotnie do siatki trafił Bartosz Stankiewicz, a rezultat ustalił Cezary Wtorkiewicz.

W środę w Płotach Gwardia zmierzy się z trzecioligowcem, zespołem Błękitnych Stargard.

Skład Gwardii: Turkacz - Walaszczyk, Wróblewski, Cieśliński, Bachleda, Pawlak, Ryczowski, Kozioł, Boczek, Dubielewicz, Sawicki. Grali również: Hencel, Skoczyk - Pająk, Wojciechowski II, Wtorkiewicz, Maj, Pec, Stankiewicz, Zalewski.