Trwa niesamowita seria Igi Świątek! Polka w półfinale turnieju w Miami

Autor Art, fot. instagram/Iga Świątek 31 Marca 2022 godz. 11:07
- Petra wykorzystując swoje doświadczenie i lewą rękę często zmieniała rytm gry. Ja byłam cierpliwa i ta cierpliwość dała mi zwycięstwo - powiedziała Iga Świątek po ćwierćfinałowym, wygranym 6:3, 6:3 pojedynku z Czeszką Petrą Kvitovą. To już piętnasta wygrana z rzędu naszej tenisistki

W półfinale raszynianka zmierzy się z Jessicą Pegulą. 28-letnia Amerykanka dość nieoczekiwanie wyeliminowała w ćwierćfinale faworyzowaną Paulę Badosę. Takie rozstrzygnięcie to jednak przede wszystkim efekt problemów zdrowotnych hiszpańskiej tenisistki, która po rozegraniu zaledwie pięciu gemów postanowiła przerwać grę i po konsultacji medycznej poddała mecz. Całe spotkanie nie trwało nawet 20 minut.