Film zawsze był dla mnie ogromną inspiracją, dlatego uwielbiam tworzyć plakaty filmowe, dają one
ogromną okazję do rozwijania własnego języka wizualnego i pozwalają na różnego rodzaju eksperymenty. Stworzenie plakatu do festiwalu filmowego jest jednak trudniejsze, ponieważ nie mamy tu jednej historii, do której się odwołujemy, a cały ich zestaw, dlatego trzeba znaleźć punkt zaczepienia, znaleźć to, za co film kochamy. Zdecydowałem się na patchworkowy plakat w mocnej kolorystyce z jednym motywem fotograficznym – ojca pokazującego swojej córeczce świat przez obiektyw kamery. To właśnie obiektyw kamery zdolnych twórców wiele nas uczy, uwrażliwia i pozwala podróżować po całym świecie nie wychodząc z domu.
Patryk Hardziej
Plakat, jak również zdjęcie autora, wysyłam w załączniku. Patryk Hardziej to działający międzynarodowo, multidyscyplinarny ilustrator, projektant grafik oraz researcher. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, międzynarodowej wystawy polskiego designu, która odbyła się w sześciu krajach, nagrodzonej Projektem Roku STGU (2016). Autor książki „CPN – Znak, identyfikacja, historia”. Ma na koncie współpracę m.in. z takimi markami i instytucjami jak: Amnesty International, British Airways, BMW, Mini, E.Wedel, New Scientist Magazine, Bertagnolli, Mondadori Libri, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Muzeum Emigracji w Gdyni, Centrum Designu Gdynia, Ministerstwo Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.
W tym wyjątkowo trudnym czasie postanowiliśmy nie przerywać prac nad organizacją tegorocznej edycji Festiwalu Młodzi i Film. W lutym otworzyliśmy nabór, trwa selekcja filmów, jej wyniki ujawnimy w maju. Ogromna ilość zgłoszeń krzepi, ale przede wszystkim udowadnia, że festiwale filmowe są potrzebne, a sztuka, w tym także a może przede wszystkim sztuka filmowa, może wciąż nieść ze sobą nadzieję, radość i pokrzepienie. Bywa komentarzem do rzeczywistości, ale coraz częściej inicjuje rozmowy o innym, lepszym świecie, za którym tęsknimy tak bardzo dzisiaj.