Trzy medale judoków Gwardii Koszalin w Pucharze Polski Juniorów w Oleśnicy .

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 25 Listopada 2021 godz. 7:14
Oleśnica gościła przez dwa dni najlepszych judoków z kraju. Tam odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych i Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Zawody zostały super zorganizowane należą się gratulacje dla organizatorów Judo Tigers. Kolejny raz super wypadli reprezentanci Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin podopieczni Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wywalczyli trzy medale.
Pierwszy z nich w Juniorach Młodszych wywalczył Kamil Kustrzycki w kat.66 kg zajął trzecie miejsce .Pokonał Eryka Wage z Pałacu Młodzieży Łódź,Kacpra Kozłowskiego z Pałacu Katowice,Juliana Chrząszcz z Juwenii Wrocław.W walce o brązowy medal wygrał z Konradem Mamińskim z Safarii 152 Warszawa.

Drugi medal srebny wywalczył również Kamil Kustrzycki w kat.66 kg startując w grupie statszej tj Juniorów.
Kamil do finału wygrał z Jakubem Pec z Yuko Józefów,Karolem Batko z AZS Łodź ,Kamilem Nowok AZS Gliwice.W walce o złoto uległ Dawidowi Mohylnyi z Ukrainy startującego w barwach Czarni Bytom.
Kamil to były Mistrz Polski Młodzików,aktualny V-ice Mistrz Polski Juniorów Młodszych oraz zdobył VII miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów.Wszystkie medale i w Oleśnicy zdobył w innych kategoriach wagowych od 50 do 66 kg super się rozwija dodaje trener Wojniusz Cezary.

Trzeci medal srebny wywalczył Adam Małecki w kat.81 kg który miał swoj dzień pokonał Jakuba Ostafińskiego z UKS Łodź ,Mistrza Polski Juniorów Adama Majewskiego z UKJ Warszawa oraz Michała Wąsikowskiego z Hato Warszawa.W walce o złoto przegrał z reprezentantem Ukrainy Ivanem Terekhov starującego w barwach Gwardii Łódź.Adam potwierdził kolejny raz że jest młodym mocnym zawodnikiem w kat.81 kg.Również zmienił wagę z 73 na 81 w której był brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych dodaje trener Standowicz .
Z dobrej strony pokazał się również Wojciech Szulc który wywalczył VII miejsce w kat.81 kg.

Troje wychowanków Gwardii Koszalin tj;Ola Szulc ,Zuzanna Mikołajczak i Filip Bieliński przebywali  na Campie w Spale gdzie zostali powołani przez nowych trenerów Kadry Narodowej .W celu przejścia sprawdzianów siły i motoryki poszczególnych zawodników.
Następna  dobra wiadomość Ola Szulc kolejny raz będzie reprezentować Koszalin i kraj już w sobotę leci do Izraela na Camp trenować z najlepszymi.
Judocy Gwardii Koszalin już za tydzień startują w Mistrzostwach Polski Młodzików w Pile.Trzymamy kciuki za Młodzików