atom WEBSKA BASKET LIGA – Weekend bez sensacji

Autor Art za KALK 15 Września 2021 godz. 4:20
Kolejny wrześniowy weekend powoli zbliża nas do play off. Tym razem mecze przebiegały w przewidywalny sposób. Najwięcej emocji przyniosły mecze w Ekstralidze. W pozostałych dywizjach wszystko toczyło się zgodnie z oczekiwaniami.

W Ekstralidze na pierwszy plan wysuwał się mecz i4 DEVELOPMENT – Powiat Białogardzki. Grający w 5 zespół  i4 DEVELOPMENT stawił czoła  zespołowi z Białogardu
i walczył do ostatniej minuty o zwycięstwo. Białogardzianie odparli ataki
przeciwników i wygrali dwoma punktami, i w ten sposób zdobyli bardzo cenne punkty. Drugi mecz w Ekstralidze odbył się w niedzielę pomiędzy Chłopakami z sąsiedztwa, a Skodą Koszalin. Mecz trzymał w napięciu
do końca. Trzy kwarty były bardzo zacięte i dopiero w 4 kwarcie zespół z Koszalina odskoczył
na 10 punktów, które pozwoliły im na odniesienie zwycięstwa. Świetny mecz rozegrał Igor Lange, który do swoich 30 pkt dołożył jeszcze 8
asyst.

W I Dywizji  Tartak Sekwoja  uległ zespołowi Team Kosz  74-77 i tu też zdecydowała ostatnia kwarta, w której to Team Kosz  miał więcej sił i dłuższą ławkę, co pozwoliło  im dowieźć zwycięstwo do końca. W bardzo wyrównanym meczu KB i Przyjaciele  siedmioma punktami  pokonali  TKKF Koszalin. Minimalnie wygrane 3 kwart przez KB i Przyjaciele  pozwoliły na odniesienie zwycięstwa  57 – 50 .

W II Dywizji najbardziej dramatyczny mecz odbył się pomiędzy zespołami Basket Tepro – Fasolki. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której to  rzut za  3 pkt oddany pod sam koniec dogrywki zdecydował o zwycięstwie Basket Tepro  68-65. Mecze  PS Pożarna – LKS Bonin  oraz  Sanatorium Spurs – Atomówki przyniosły zwycięstwa faworytów, choć  zarówno PS Pożarna jak i Sanatorium Spurs łatwo nie miały, bo LKS Bonin jak i Atomówki walczyły o jak najlepszy wynik. Mecz AZS Fans Weterans – Złota Mrówka.pl pokazał, że w tym roku pandemia nie służy zawodnikom ZłotejMrówki.pl, którzy kolejny mecz przegrywają i raczej tracą już możliwość gry w najlepszej ósemce.  Mała sensacje zrobili zawodnicy zespołu Przyjemniaczki, którzy wygrali z zespołem 2xK 47-41. Zespól 2xK chyba jeszcze nie wrócił  myślami z wakacji.
W ostatnim meczy B-eLka.pl urządził sobie ostre strzelanie w meczu z Cyglerstyl KMP zdobywając 129 punktów. W tym meczu, aż trzech zawodników B-eLka.pl  miało 10 i więcej asyst, jako ciekawostka, wszyscy zawodnicy mieli dwucyfrową zdobycz punktową.

W najbliższy weekend KALK przyspiesza i to mocno. Gramy na dwóch halach tj. ZOS (Kosir) i Gwardia. Play off coraz bliżej, mecze będą miały coraz więcej emocji, tak więc zapraszamy na mecze, bo zestawy par na najbliższy weekend pozwalają wierzyć, że będzie się dużo działo.

EKSTRALIGA

CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWA – SKODA KOSZALIN  92:102  (27:29; 16:14; 25:25; 24:34;)

CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWAP. Przyborowski 48 (4),P. Bonk 13 (2),B. Budzyński 12 (2),
M. Borowski 8,P. Wlaziński 5 (1),A. Cwojdziński 4,M. Szafrański 2,

SKODA KOSZALINI. Lange 30 (3),A. Żmudziński 21,D. Kropisz 18 (3),K. Izraelski 18 (1),
P. Pilarski 7 (1),D. Zawiślak 6,M. Malatyński 2,

i4 DEVELOPMENT – POWIAT BIAŁOGARDZKI     73:75 (30:21; 17:22; 11:16; 15:16;)

i4 DEVELOPMENTP. Bogdan 21 (3),P. Szałankiewicz 19,Ł. Wróbel 12,B. Domaszewicz 12 (1),
P. Polek 9 (1),

POWIAT BIAŁOGARDZKIB. Baranowski 24 (4),G. Gajdziel 14 (2),G. Skoczyk 13 (1),
M. Witkowski 11 (1),E. Borowski 6,P. Pakuszto 5 (1),D. Nastula 2,

I LIGA

IRON WARES – ALFA TRANS                                  41:75 (8:18; 12:17; 10:20;11:20;)

IRON WARESP. Baryła 16 (4),S. Knet 7,M. Felsztigier 6,A. Gospodarczyk 4,J. Grabias 4,
F. Welsandt 3,A. Steckiewicz 1,K. Mechliński 0,

ALFA TRANSA. Studziński 34 (2),I. Janiszek 13 (2),M. Strach 8,R. Lipiński 8,E. Kulesza 6 (2),
M. Tereszczyn 4,R. Grontkowski 2,P. Podwalski 0,

DRUŻYNA A – GRUBIK TEAM          0:20

KB I PRZYJACIELE – TKKF KOSZALIN          57:50 (11:13; 17:13; 15:11; 14:13;)

KB I PRZYJACIELEP. Czerski 21 (1),D. Górecki 12 (1),R. Kałużniacki 11,D. Zelig 6,B. Teter 5, A. Ciołek 2,

TKKF KOSZALINR. Wudarski 16,M. Tomaszewski 13 (3),W. Traczewski 7,P. Mikołajczyk 4,
M. Babczyński 3,P. Leśny 3 (1),K. Gruszczyński 2,K. Blonkowski 2,S. Kudosz 0,

TARTAK SEKWOJA – TEAM KOSZ                 74:77 (24:22; 16:12; 23:18; 11:25;)

TARTAK SEKWOJAP. Sobczak 26,T. Kościelny 24 (2),D. Labuda 22 (1),P. Kowalski 2,
M. Tablewski 0,

TEAM KOSZD. Jasiński 38,D. Piotrowicz 14,D. Bartecki 13 (1),P. Chłopecki 6,J. Szulc 4,
M. Ślusarczyk 2,R. Ślusarczyk 0,

II LIGA

PS POŻARNA – LKS BONIN                                   74:48 (12:19; 21:14; 14:8; 27:7;)

PS POŻARNAP. Kucal 15,L. Kasprzak 12 (4),D. Jabłoński 12,J. Twardoń 10 (2),
D. Wawrzynkiewicz 10,W. Planutis 6 (2),P. Głodek 4,K. Chadacz 3,A. Binaś 2,M. Wieliński 0,

LKS BONINP. Rybak 14 (4),W. Kluczyński 12 (2),P. Guzek 10,A. Katafiasz 5,K. Regulski 5 (1),
K. Ulatowski 2,D. Ulatowski 0,T. Sobieraj 0,

SANATORIUM SPURS – ATOMówki                    89:78 (27:18; 27:16; 18:19; 17:25;)

SANATORIUM SPURSJ. Nagórski 31 (3),W. Krzpiot 20 (1),W. Wyrwas 14,J. Dec 10,
A. Radliński 10,L. Radliński 4,W. Socha 0,

ATOMówki: K. Koszykowska 22,M. Machnikowska 15 (1),L. Malatyńska 14,K. Klimowska 12 (1),
A. Kolska 9 (1),M. Sarnowska 4,A. Andrzejak 2,K. Ruszkowska 0,

AZS FANS WETERANS – ZłotaMrówka.pl            84:72 (25:18; 18:18; 23:14; 18:22;)

AZS FANS WETERANSM. Pabiszczak 23 (2),P. Szamrej 20 (1),M. Michalewski 15 (1),W. Kozacki 14, I. Sławiński 6,R. Kaszkiewicz 6,

ZłotaMrówka.plD. Matysiak 25 (4),K. Stosio 21 (2),W. Banach 12,M. Binaś 6,M. Zawadzki 6,
R. Mielke 2,P. Janiak 0,P. Zięba 0,

BASKET TEPRO – FASOLKI                          68:65 (19:8; 10:7; 17:22; 11:20; d: 11:8;)

BASKET TEPRO:M. Mora 22,R. Dolik 20 (1),M. Warzecha 14 (2),J. Strycharczyk 8 (2),P. Kozak 4,E. Pajączkowski 0,

FASOLKI:Z. Abbas 39 (3),R. Cyberny 12 (1),S. Juźków 10 (1),M. Juźków 3 (1),
A. Harmuszkiewicz 1,M. Czaplejewski 0,T. Bartlomiejczyk 0,

B-eLka.pl – CYGLERSTYL KMP                            129:67 (27:8; 28:23; 35:15; 39:21;)

B-eLka.plL. Żymierski 42 (1),T. Kucal 29 (3),A. Nowak 22,J. Sikorski 14 (2),A. Dzięcielski 12,
R. Tarkowski 10,

CYGLERSTYL KMPJ. Łapczuk 30 (8),T. Fusiek 15 (1),M. Łapczuk 14,A. Czechowski 8,S. Maliński 0,

PRZYJEMNIACZKI – 2xK                                           47:41 (11:14; 10:9; 16:11; 10:7;)

PRZYJEMNIACZKIP. Zając 13,D. Bielecki 10,J. Zboiński 8,M. Karnafel 5,P. Etenkowski 4,
S. Kudźba 4,M. Mioduszewski 3 (1),

2xK: M. Mendrygał 11 (1),S. Szubstarski 10,M. Bazyliński 7,K. Deka 6 (1),T. Staszkiewicz 5 (1),