Świetny występ kadetów w Mistrzostwach Europy w Judo

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 25 Sierpnia 2021 godz. 6:44
Na Łotwie odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo. Do Rygi przyjechało 391 zawodników i zawodniczek z 37 krajów. Rewelacyjny start odnotowała reprezentacja narodowa Polski. Podopieczni trenera Tomasza Jopka wywalczyli trzy medale, a zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Brązowe medale dla Polski wywalczyli:  Wiktoria Ślązok w kat.48 kg z Czarnych Bytom, Dawid Szulik  w kat. 73 kg z Polonii Rybnik i Daniela Badura w kat. 57 kg  Czarni Bytom.

Ponadto nasi kadeci wywalczyli jedno 5 miejsce, dwa 7 miejsca oraz jedno 9 miejsce. Polska reprezentacja dawno nie odnotowała tak dobrego występu w Mistrzostwa Europy Kadetów. Brawa należą się dla kadry trenerskiej oraz klubowej, a szczególne dla trenera kadry Tomasza Jopka gdyż robi wspaniałą pracę z młodzieżą.

Super debiut odnotował reprezentant Klubu Sportowego Judo Gwardii Koszalin Kamil Kustrzycki, który wywalczył 7. miejsce w kat. 60 kg.  Podopieczny trenerów z Koszalina Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza pokonał następujących zawodników: Jegora Novikov z Estonii, Francesco Sampino z Włoch oraz Georgiosa Kalsitsidis z Cypru. Kamil przegrał walkę o wejście do strefy medalowej z Robertem Sorkinem z Izraela. - oceniając jego występ muszę powiedzieć, że Kamil rewelacyjnie walczył i godnie reprezentował klub, miasto Koszalin oraz Polskę. Z jego postawy jesteśmy dumni -  powiedział trener Wojniusz.

Na zdjęciu cała reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Europy Kadetów w Judo - Ryga 2021 pod wodzą Trenera Kadry Narodowej Tomasza Jopka