Autorami wystawy są: kustosz Archiwum Państwowego w Koszalinie Dorota Cywińska, starszy archiwista AP dr Kacper Pencarski, koszaliński artysta i miłośnik historii miasta pan Krzysztof Urbanowicz. Materiały archiwalne zaprezentowane na wystawie pochodzą głównie z zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie, ale także ze zbiorów kolekcjonera, przyjaciela Archiwum, pana Zbigniewa Wojtkiewicza. Współczesne zdjęcia Koszalina wykonali Krzysztof Urbanowicz i Izabela Rogowska. Opracowaniem graficznym zajął się koszaliński artysta Mariusz Król.
Wystawa jest dostępna całodobowo, w bezpiecznej, otwartej przestrzeni Rynku Staromiejskiego w Koszalinie aż do 31 sierpnia 2021 roku.
Ekspozycja składa się z czterech efektownych, przestrzennych kubików, których treść została podzielona na dwie części – w pierwszej, wizualnie oznaczonej na czerwono, zaprezentowaliśmy archiwalia związane z obiektami, które istniały w przestrzeni historycznej Koszalina i nie przetrwały do naszych czasów. Są to między innymi dawne budynki użyteczności publicznej, kamienice, zabudowa rynku czy lotnisko.
Druga część wystawy, oznaczona na niebiesko, prezentuje obiekty istniejące do dziś, które przyczyniły się do całkowitej zmiany wizerunku miasta po 1945 roku.
Wystawa jest zapowiedzią jubileuszowego prezentu dla miłośników Koszalina - albumu „Nieznane twarze Koszalina. Miejsca, których już nie ma” pod redakcją Doroty Cywińskiej, która ukaże się w październiku 2021 r.