Chelsea triumfatorem Ligi Mistrzów!

Autor Art, fot. Titter/UEFA 30 Maj 2021 godz. 2:20
Chelsea FC wygrała finał Ligi Mistrzów! The Blues w finale pokonali Manchester City 1:0. Bohaterem ekipy podopiecznych Thomasa Tuchela okazał się 21-letni Niemiec Kai Havertz. Drużyna z Londynu po trofeum LM sięgnęła po dziewięciu latach przerwy. •

W 43. minucie Havertz wykorzystując otwierające podanie Masona Mounta pokonał rozpaczliwie interweniującego Edersona i umieścił piłkę w siatce. Bramka Havertza była jego pierwszym golem w 20. występie w Lidze Mistrzów. Jest też pierwszym graczem, który strzelił swojego pierwszego gola w finale Ligi Mistrzów od czasu İlkay Gündoğan w 2013 roku.Co ważne ostatnie siedem finałów Ligi Mistrzów wygrała drużyna, która strzeliła pierwszego gola.