Gwardia: Dwa kontrolne mecze

Autor Art za Gwardia Koszalin 31 Stycznia 2021 godz. 8:48
Trzecioligowi piłkarze Gwardii Koszalin przebywają na obozie przygotowawczy mw Płotach. W sobotę drużyna z Koszalina rozegrała dwa mecze kontrolne.

Sztab szkoleniowy Gwardii podzielił dostępną na obozie kadrę na dwa zespoły. W godzinach przedpołudniowych gwardziści zmierzyli się z Regą Trzebiatów. Mecz zakończył się wygraną Gwardii 1:0 (1:0). Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Cezary Bać. W drugiej połowie po strzałach Daniela Wojciechowskiego i Dawida Rybackiego, futbolówka odbijała się od słupka.

Skład Gwardii w meczu z Regą: Skoczyk - Pytlewski, Wojciechowski, Wróblewski, Bachleda, Grela, Bać, Hendryk, Szukiełowicz, Sulima, Zalewski. Grali również: Hencel - Bazgier, Ryczowski, Rybacki, Stankiewicz.

Po południu Gwardia zagrała kontrolnie z Kotwicą Kołobrzeg. Spotkanie zakończyło się wygraną kołobrzeżan 4:2 (2:1).

W tym meczu rywale dysponowali praktycznie dwoma "jedenastkami", z kolei gwardziści zagrali cały pojedynek wyjściowym składem, za wyjątkiem kilku zmian przeprowadzonych w końcówce meczu, a także jednej dokonanej z konieczności, gdy po starciu z przeciwnikiem groźnie wyglądającego urazu barku doznał Aleks Silski (badania wskazały zerwanie więzadeł w stawie barkowym).

W pierwszej połowie gola dla Gwardii strzelił Daniel Chyła, po zmianie stron do siatki trafił Krystian Krauze.

Skład Gwardii w meczu z Kotwicą: Skoczyk - Walaszczyk, Czyżewski, Krauze, Maciąg, Ziemann, Silski, Chyła, Szygenda, Boczek, Gross. Grali również: Bać, Hendryk, Pytlewski, Stankiewicz.