Sukces Oli Szulc: Trzecie miejsce Mistrzostw Polski Seniorów Judo

Autor Art za KSJ Gwardia Koszalin 7 Października 2020 godz. 12:22
W Trzciance odbyły się 64. Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo. W zawodach startowało łącznie ponad 250 zawodników kraju. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. W zawodach startowała czwórka judoków Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin. Podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza super się zaprezentowali na tak mocnej imprezie.

Rewelacją zadów była najmłodsza zawodniczka Mistrzostw Polski - kadetka nie mająca jeszcze 17 lat - Aleksandra Szulc, która wywalczyła brązowy medal w kat. 48 kg. Ola wygrała trzy walki przed czasem pokonując: Martynę Ihas  z UKS Dębowiec, Zuzannę Pietrzak z Olimp Nowa Sól oraz Natalię Stokłosa z Akademia Judo Poznań. Przegrała tylko jedną walkę przez trzymanie, ze starszą od siebie o 12 lat Iloną Chruszcz z Samuraja Koszalin

Drugim zawodnikiem, który walczył znakomicie jego jedne z najlepszych zawodów to Filip Bieliński, który ostatecznie był tuż za podium bo przegrał o brązowy medal po super walce z Patrykiem Łoziakiem  z Czarnych Bytom zajmując ostatecznie V miejsce w kat 60 kg. Filip wygrał trzy walki przed czasem z Beniamin Podemskim  z UKS Piły, Damianem Artemiukiem  z AZS-AWF Gdańsk oraz Jakubem Pieczyńskim  z AZS Opole. Filip Bieliński jest aktualnym V-ice Mistrzem Polski Juniorów z 2020r
Trzeci z gwardzistów, Aleks Hoppe  wywalczył VII m w kat. 81 kg.  Wygrał dwie walki przez rzut pokonał Jakuba Pietrzyka  z Gwardii Warszawa oraz Mateusza Salisza  z AZS-AWF Katowice. Trzymamy kciuki za Alka za dwa tygodnie ma Mistrzostwa Polski Młodzieży w Józefowie pod Warszawą. - Będzie dobrze - twierdzi  trener Wojniusz.
Pecha miał w losowaniu Patryk Rusin w kat.+100 kg, który trafił na aktualnego mistrza Polski Mariusza Krugera z Kumy Judo Warszawa i Damiana Nasiadko z Wybrzeża Gdansk brązowego medalistę z 2019. Przegrał dwie walki ostatecznie IX-miejsce.
Kolejny medal Mistrzostw Polski wywalczyła wychowanka naszego klubu Sandra Lickun która tym razem startowała w kat. 78 kg zdobyła III miejsce w barwach AZS UW Warszaw .