Zachodniopomorskie zapasami stoi

Autor Art za ZKS Koszalin 23 Września 2020 godz. 6:24
Województwo Zachodniopomorskie zwyciężyło w łącznej klasyfikacji województw podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach stylu wolnego.

W zawodach, w których rywalizowano o tytuł o najlepszego zapaśnika Polski w grupie wiekowej kadet wzięło udział 160 zawodników z 63 klubów sportowych. W klasyfikacji klubowej na 6. miejscu uplasował się Zapaśniczy Klub Sportowy z Koszalina. Koszalinianie wywalczyli dwa złote medale. Zdobyli je: Dominik Jagusz w kategorii 55 kg oraz Dominik Mytkowski w kategorii do 71 kg. Na 9 miejscu rywalizację zakończył Maciej Woźniak 55 kg i na 12 lokacie Dominik Cebula w kategorii do 51 kg. MLUKS Karlino w klasyfikacji klubowej zajął 16 miejsce zdobywając dwa medale, które zawisły na piersi Igora Szuckiego III miejsce w kategorii do 65 kg oraz jego brata Filipa Szuckiego w kategorii do 71 kg II miejsce. 19 miejsce przypadło reprezentantom AKS Białogard, dla którego medal brązowy zdobył w wadze do 60 kg Szymon Ligocki III miejsce. Maciej Jurecki skończył zawody na V miejscu, a Jakub Kwiatkowski na pozycji 12. Technik Świdwin w klasyfikacji klubowej uplasował się na  20 miejscu zdobywając jeden złoty medal w kategorii do 92 kg Kacper Śledź. Jego klubowy kolega Mateusz Karasiński  w wadze do 65 kg ostatecznie zajmuje 12 lokatę. UKS Zapasy Kołobrzeg w klasyfikacji klubowej zostaje sklasyfikowany na 34 pozycji Kostrubiec Sebastian w kategorii 60 kg kończy rywalizację na 16 pozycji, Polguj Aleksander na 20 miejscu w kategorii do 80 kg a Mirecki Patryk na 8 pozycji w wadze do 110 kg.