18. Bieg Wenedów: Marcin Czerniewski przed Mariuszem Borychowskim i Tomaszem Perlikiem

Autor Art za KTKKF 14 Września 2020 godz. 5:45
Koszaliński TKKF zorganizował XVIII Bieg Wenedów, który z powodu pandemii wirusa został przeniesiony z maja tego roku. Start i meta zawodów umiejscowione były na ul. Piastowskiej.

Bieg główny poprzedziły zawody dziecięce, w których ścigały się dzieci i młodzież na dystansach od 200 do 800 m. Każdy z uczestników dostał medal, a najlepsze szóstki wśród chłopców i dziewcząt zostały dodatkowo uhonorowane upominkami. O godzinie 16:00 nastąpił start do biegu głównego na dystansie 10 km. Do walki stanęło blisko 200 biegaczy. Do pokonania mieli 7 pętli. Trasa okazała się bardzo wymagająca, podbieg na ulicy Młyńskiej, słońce i przeciwny wiatr dał się we znaki biegaczom. Zawody wygrał Marcin Czerniewski ze Słupska, przed Mariuszem Borychowskim z Kobylnicy i Tomaszem Perlikiem z Miastka. Wśród kobiet najszybsza była Olga Zatoń ze Świdwina, przed Małgorzatą Krynicką Grzyb z Trzebiatowa i Kingą Trzebiatowską z Łupawy. Bardzo licznie na starcie stanęli zawodnicy TKKF Koszalin, którzy byli widoczni na trasie i z powodzeniem zajmowali czołowe miejsca w kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsca zajęli: Małgorzata Krzewińska w K-60, Alicja Dąbrowska w K-50, Łukasz Hubert w M-30, Ryszard Zaborski w M-40 i Eugeniusz Grzesik w M-50. Ponadto drugie miejsce w K-60 zajęła Lucyna Bogacka a trzecie Tomek Bogacki w M-60. W rywalizacji drużynowej drużyna TKKF koszalin była nie do pokonania i zajęła pierwsze miejsce. Nagrody zwycięzcom wręczał wiceprezes TKKF Koszalin Jerzy Krauze, nasz multimedalista w kategorii masters. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Szczególne wyrazy podziękowania należą się naszym członkom TKKF Koszalin, których pomóc w organizacji imprezy była nieoceniona.