AZS - Jezioro 80:66

Autor Artur Rutkowski / fot. Łukasz Bąk 23 Grudnia 2012 godz. 16:40
AZS Koszalin pokonał Jezioro Tarnobrzeg 80:66, najwięcej punktów dla koszalińskiego zespołu zdobył Darrel Harris 29 punktów, a dla Jeziora Dłoniak 15 pkt. AZS w ramach Intermarché Basket Cup awansował do kolejnej rundy rozgrywek.
Pierwsi punkty w meczu zdobyli goście, a dokładniej N.Doaks trafił za dwa punkty. Gospodarze odpowiedzieli punktami M.Kueblera. W kolejnych minutach systematycznie AZS przejmował inicjatywę. Po pierwszych pięciu minutach koszaliński zespół prowadził 15:9, po celnej trójce A.Mielczarka. W dalszej części pierwszej kwarty przewaga się utrzymała, na drugą ćwiartkę koszykarze wyszli, przy wyniku 24:18, dla gospodarzy.

Początek drugiej kwarty należał do podopiecznych Teo Cizmić'a, którzy uzyskali dziesięciopunktową przewagę po 13 minutach gry. W dalszej części drugiej kwarty AZS pozwolił gościom zbliżyć się na trzy punkty. Na długą przerwę AZS prowadził 39:36.

Po zmianie stron pierwsi punkty zdobyli akademicy, a dokładniej Paweł Leończyk. Przewaga gospodarzy po 23 minutach gry wynosiła sześć punktów 46:40. W kolejnych trzydziestu sekundach, niestety Jezioro zbliżyło się na jeden punkt 46:45, o czas poprosił Teo Cizmić. Spotkanie się wyrównało, ale prowadzenie w meczu objęli goście, którzy po 27 minutach gry prowadzili 53:54, po punktach dla AZS-u Michaela Kueblera. Końcówce kwarty akademicy uzyskali trzy punkty przewagi i przed ostatnimi 10 minutami prowadzą 61:58.

Bardzo dobrze AZS wszedł w ostatnią kwartę, pierwsze 60 sekund, dzięki skuteczności Darrella Harrisa, przyniosło prowadzenie 66:58. AZS nie zwalniał temopa i po trójce Artura Mielczarka w 34 minucie osiągnęli jedenastopunktowe prowadzenie 74:63. W 37 minucie piąty wal popełnił Artur Mielczarek i z 10 punktami na koncie zakończył udział w meczu. Akademicy ostatecznie pokonali Jezioro Tarnobrzeg 80:66