I liga: Mazur Sierpc - KSPR Gwardia Koszalin 34:31 (17:14)

Autor Art, fot., FB/KSPR Gwardia Koszalin/Łukasz ZIenkiewicz 3 Listopada 2019 godz. 6:52
Pierwszoligowi piłkarze ręczni Gwardii Koszalin ulegli w meczu wyjazdowym jednemu z faworytów rozgrywek, drużynie Mazura Sierpc 31:34 (14:17).

Wynik spotkania otworzyli gospodarze. Chwilę później Marek Jakutowicz doprowadził do remisu, a Jakub Radosz dał gwardzistom pierwsze prowadzenie. Przewaga zespołu z Koszalina trwała do 7. minuty. Wówczas to Jarosław Wiśniewski doprowadził do remisu - 3:3. Podopieczni trenera Piotra Stasiuka jeszcze "trzymali" wynik przez kolejne pięć minut. W 11. minucie był nawet remis - po 5. Od stanu 6:5 dla Mazura gospodarze prowadzili aż do końca pierwszej części meczu (17:14).

Gwardziści pokazali chęć walki także i w drugiej połowie. W 37. min bramka zdobyta przez Patryka Kicińskiego dała naszej drużynie remis - 20:20. Dwie minuty później za sprawą trafienia Marka Jakutowicza koszalinianie odzyskali prowadzenie (21:20). Gwardziści wygrywali z gospodarzami aż do 50. min (29:27). Kolejne pięć minut zadecydowało o wyniku tej konfrontacji. Szczypiorniści Mazur zdobyli kolejno pięć bramek i w 56. min wygrywali 32:29. W końcówce obie ekipy "dorzuciły" /po dwa gole i Mazur pokonał Gwardię 34:31. Bramki zdobyli: