I liga: KSPR Gwardia - Nielba 36:37 (14:18)

Autor Art, fot. Łukasz Zienkiewicz/KSPR Gwardia Koszalin 6 Października 2019 godz. 10:01
Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin doznali pierwszej w sezonie porażki. We własnej hali ulegli jednemu z faworytów ligi, drużynie Nielby Wągrowiec 36:37(14:18).

Chyba nieco zdekoncentrowani do tego pojedynku przystąpili gospodarze. Piłka po kończącym pierwszą akcję gwardzistów trafiła w słupek, a mała skuteczność towarzyszyła gwardzistom także i w kolejnych minutach. W efekcie goście po 6. minutach walki prowadzili 6:2. Swojego prowadzenia nie oddali już do końca meczu. Na przerwę zeszli z czterema golami przewagi. Gwardziści ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków na początku drugiej połowie. W pierwszych czterech minutach zdołali odrobić aż dwa trafienia i przegrywali tylko 19:21. Szczypiorniści Nielby odpowiedzieli także zdecydowaną postawą i na parkiecie oglądaliśmy szybką, ostrą walkę. Dramatyczne były końcowe minuty pojedynku. Na 120 sekund prze ostatnią syreną gwardziści przegrywali 33:35. Wówczas karnego wykorzystał Paweł Smoliński i goście odskoczyli na 36:33. W chwilę później dystans bramkowy zmniejszył Dawid Szcześniak. W v60. min. padły aż trzy gole. Najpierw trafili jednak przyjezdni i prowadzili 37:34. Następnie na listę strzelców wpisali się Michał Orzechowski i Jakub Radosz, a Gwardia przegrała 36:37.

12 bm.  Gwardia zagra w Gdański z SMS ZPRP.

Gwardia Koszalin - Nielba Wągrowiec 36:37 (14:18)

Gwardia: Rycharski, Skrzypczyk, Teterycz - Kiciński 3, Prudzienica, Kamiński, Kruczkow 8, Karnacewicz 2, Radosz 9, Jakutowicz, Skiba, Szcześniak 2, Jońca 3, Orzechowski 6, Stawecki 3.

Nielba: Biniewski, Zanto - Pacała 2, Gregor 9, Smoliński 1, Drzazgowski 3, Skrzypczak 5, Marcinkowski, Hoffman 3, Widziński 8, Matlach 2, Boneczko 4.