Mieszkańcy musieli wybrać jeden spośród dwóch dużych projektów (każdy za 114 tys.). Pierwszy z nich dotyczył kontynuacji realizacji Parku na bunkrach, drugi oświetlenia jednego z podwórek. Spotkanie miało przewrotny charakter. Raz dominowały argumenty za jedną opcją, po chwili mieszkańcy skłaniali się ku drugiej. Gdy wydawało się, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki, jeden z mieszkańców zaprotestował i rozmowy rozpoczęły się ponownie. Ostatecznie mieszkańcy wypracowali wspólną wizję i z budżetu obywatelskiego zostanie zrealizowany projekt "Park na bunkrach", a rada osiedla podejmie konkretne kroki w celu montażu oświetlenia inną drogą. W spotkaniu wzięło udział 21 mieszkańców.
Dziś kolejne spotkanie. O godz. 17.00 w Klubie "Na pięterku” spotkają się mieszkańcy Osiedla Wańkowicza.
Opis projektu
Do realizacji planuje się, zgodnie z dokumentacją techniczną będącą w posiadaniu Zarządu Dróg i Transportu i szkicem dołączonym do niniejszego projektu osiedlowego budżetu obywatelskiego, a w szczególności: przygotowanie podłoża, wykonanie obrzeży chodnikowych, wykonanie nawierzchni i podjazdów, zakup i montaż ławek ogrodowych i koszy na śmieci dostosowanych wyglądem do zamontowanych w I etapie przedsięwzięcia, zgodnie z projektem organizacji ruchu wykonanie i montaż znaków drogowych oraz oznaczeń poziomych na jezdni, jak również kilku tablic informacyjno-edukacyjnych, dotyczących opisu historycznego szczelin przeciwlotniczych znajdujących się pod poziomem gruntu (z wykorzystaniem np. "Ekspertyzy technicznej szczeliny przeciwlotniczej" sporządzonej na potrzeby przygotowania dokumentacji całego przedsięwzięcia i realizacji I etapu zadania "Park na bunkrach".) oraz uzupełnienie nasadzeń.
Opis lokalizacji
Planowany do realizacji II etap "Parku na bunkrach" zlokalizowany jest w rejonie ul. Rybackiej na osiedlu "Morskie" w Koszalinie na działce nr 106 w obrębie ewidencyjnym 0011. Park umiejscowiony jest na terenach zielonych będących w zarządzie Zarządu Dróg i Transportu, pod których powierzchnią znajdują się wyłączone z użytku szczeliny przeciwlotnicze, wybudowane najprawdopodobniej w latach 30-ych XX wieku.