Nasi wolniacy walczyli w Igrzyskach LZS

Autor Art za ZKS Koszalin 1 Września 2019 godz. 6:38
Cztery medale zdobyli reprezentanci ZKS Koszalin, którzy rywalizowali w Igrzyskach LZS.

Wszyscy rywalizowali w grupie młodzików i młodziczek 12-14 lat.

Najlepiej zaprezentował się Dominik Jagusz, który w kategorii wagowej do 57 kg zdobył złoty medal. Kolejnym medalistą został Michał Szymański w kategorii do 41 kg wywalczył srebrny medal. W grupie chłopców startował jeszcze Dominik Cebula, który przegrał pojedynek o brązowy i medal ostatecznie zajął 5. miejsce.

W grupie dziewczyn najlepiej walczyła Weronika Zawistowska, która jako debiutantka w nowej grupie wiekowej doszła do walki o brązowy medal i wygrywając swój pojedynek zajęła trzecie miejsce.

Jej starsza klubowa koleżanka, Martyna Łuszczyńska w kategorii do 50 kg także zdobyła brązowy medal miejsce.n W kategorii do 54 kg Karolina Strzelczyk  uplasowała się na odległym 7. miejscu.

To dopiero początek sezonu startowego i z pewnością zawodnicy ZKS nie prezentują jeszcze swojej najwyższej formy. Ta ma się pojawić podczas najważniejszych imprez.  Kolejny start koszalińskich zapaśników to udział w turnieju, który w sobotę odbędzie się w Stargardzie.