Rok zakończyli porażką

Autor Artur Rutkowski 17 Grudnia 2012 godz. 6:03
W niedzielę 16 grudnia ostatnie spotkanie w 2012 roku rozegrali podopieczni Mariusza Wnuka. Swój mecz Gwardia rozgrywała z jedna ze słabszych drożyn II ligi mężczyzn - MKS Brodnicą. Niestety mimo, że koszaliński zespół był faworytem meczu, to na parkiecie nie było tego widać i ostatecznie do Koszalina Gwardia wracała z zerową zdobyczą punktową przegrywając 27:32.

Mecz od początku nie układał się po myśli gwardzistów, którzy do przerwy przegrywali różnicą czterech bramek 11:15. W drugiej połowie koszalińskim szczypiornistom szło, nieco lepiej, ale nie wystarczyło to na odwrócenie losów spotkania. Ostatecznie MKS Brodnica - Gwardia Koszalin 32:27.

Niestety był to ósmy mecz z rzędu piłkarzy ręcznych z Koszalina, bez zwycięstwa. Rok Gwardia zakończyła na odległej 10 pozycji z zaledwie dziesięcioma punktami na koncie zdobytymi w 13 spotkaniach.

Kolejny mecz w lidze Gwardia rozegra dopiero 26 stycznia z Tytani Wejherowo, z którym zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym.