Trzy złota i srebro koszalinian w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów

Autor Art za ZKS Koszalin 8 Lipca 2019 godz. 6:33
Znakomity występ zaliczyli zapaśnicy ZKS Koszalin w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski kadetów i kadetek w Rzeszowie. .

ZKS Koszalin w klasyfikacji generalnej zajął wysokie trzecie miejsce. - To bardzo dobry rezultat - mówi Dawid Kret, trener. -  Zważywszy na fakt, iż wystawiliśmy troje zawodników, a każdy z nich wywalczył złoty medal czyli uzyskaliśmy stuprocentową skuteczność - dodał.
W kategorii do 55 kg Międzynarodowym Mistrzem Polski został Mateusz Łuszczyński pokonując w finale zawodnika z Rosji 13:2.
Kolejny złoty medal dla ZKS Koszalin zdobył Dominik Mytkowski w kategorii do 65 kg, który w finale wygrał 10:0 z zawodnikiem z Ukrainy.
Trzeci złoty krążek wywalczył Damian Korbus w kategorii do 80 kg w finale pokonując miejscowego zawodnika Kacpra Wcisło.
 Joanna Samsonowicz uplasowała się na drugim miejscu w kategorii do 46 kg .W drodze po medal pokonała zawodniczkę z Ukrainy, by w finale ulec kolejnej zawodniczce także z Ukrainy.