Gwardia: Cenne zwycięstwo

Autor Art za Gwardia Koszalin 19 Maj 2019 godz. 3:03
Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Gwardii Koszalin. Koszalinianie ograli na swoim boisku Chemika Bydgoszcz 2:1.

W pierwszych minutach spotkania więcej z gry mieli gwardziści, a w kierunku bramki gości groźnie strzelali Dominik Drzewiecki i Keisuke Naka.

W 27. minucie Adrian Hartleb wygrał pojedynek jeden na jeden z jednym z graczy Chemika i po tej sytuacji przyjezdni wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu, futbolówka spadła wprost na nogę Dawida Janickiego, który mocnym strzałem posłał ją do siatki.

Gwardia dążyła do strzelenia wyrównującej bramki jeszcze przed przerwą. W 40. minucie Keisuke Naka wyłożył piłkę Sebastianowi Ginterowi, a gwardyjski pomocnik z bliskiej odległości doprowadził do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Chwilę po wznowieniu gry, z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzał Mateusz Piotrowski. W 52. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Naka, a strzałem głową swoją drugą w tym meczu bramkę zdobył Sebastian Ginter.

Dziesięć minut później Sebastian dośrodkował z lewej strony boiska, a z kilku metrów przestrzelił Dominik Drzewiecki. W ostatnich minutach spotkania przyjezdni chcieli za wszelką cenę strzelić wyrównującego gola, lecz dogodniejszą okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie gracze Gwardii. Z bliskiej odległości piłkę nad poprzeczką posłał Keisuke Naka.

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Silski, Maciąg, Karbowiak (75. Cybula), Piotrowski, Szczypek (46. Bednarski), Ginter, Naka (90. Gołojuch), Drzewiecki (85. Bachleda).