Brązowy medal Weroniki Jaworskiej

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 30 Kwietnia 2019 godz. 7:30
W Chęcinach odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży-Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w judo. W zawodach startowało 236 najlepszych zawodników i zawodniczek z kraju.

W finałach startowało sześcioro reprezentantów Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin. Z podopiecznych trenerów Cezarego Wojniusza  i Mariana Standowicza  najlepiej wypadła Weronika Jaworska, która w kategorii +70 kg która wywalczyła brązowy medal. W eliminacjach pokonała

Aleksandrę Dudek  z Budowlani Sosnowiec oraz Oliwię Napieralską  z UKS Ósemka Nowa Sól. Przegrała tylko jedną walkę o wejście do finału z Pauliną Zarychtą z MKS Juvenia Wrocław. Jest to jej drugi, brązowy medal MP. Weronika uczy się w I klasie nawigacji w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. - W imieniu zawodniczki dziękujemy dyrekcji szkoły i gronu pedagogicznemu za wsparcie, w dążeniu do osiąganiu wysokich wyników sportowych - mówi trener Wojniusz.

Bardzo blisko medalu był Filip Bieliński  w kat.55 kg, którego krzywdzącą decyzją sędziów pozbawiono walki o finał. Ostatecznie wywalczył V miejsce. - Filip walczył rewelacyjnie wygrał cztery walki przez ippon tj przed czasem- mówi trener Wojniusz. Pokonał Kajetana Lipińskiego z Ząbek, Łukasza Szołtysika z UKS Tarnowskie Góry, Mateusza Prokopiuka z Politechniki Białystok i Marcina Kotlika  z UKS Conrad Gdańsk. - W walce o brązowy medal przegrał z Ksawerym Ignasiakiem z Conrada Gdansk przez kary, ale to nie był już ten Filip co w walkach poprzednich - dodaje trener Standowicz.

Drugie V miejsce wywalczyła Kinga Białecka. W kat.63 kg wygrała z Agatą Pałką  z UKS Nowa Sól przez dyskwalifikacje oraz Moniką Wołoszyn  z UKS Tomita Elbląg przed czasem. W walce o brązowy medal uległa Agacie Pontek z AZS UW Warszawa. Brat Kingi, Damian Białecki wywalczył VII miejsce w kat. 73 kg. Wygrał dwie walki: z Łukaszem Banaszczak z GKS Czarni Bytom iGrzegorzem Chromikiem  z UKS Dwójka Tarnowskie Góry. Przegrał pojedynek do strefy medalowej z Oskarem Rogalskim z Legi  Warszawa. Ponadto IX miejsce wywalczył Wojtek Szulc w kat.+90 kg, a Ola Szulc w kat.48 kg przegrała w eliminacjach.

Już za tydzień kolejne Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo w Kątach Wrocławskich gdzie będzie walczył  w kat.90 kg Michał Gniady. To aktualny brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski w Judo.