Wystawa pod nazwą Artistar Jewels 2019 odbyła się w dniach 19-24 lutego br. itowarzyszyła organizowanemu w Mediolanie słynnemu Tygodniowi Mody.Zaprezentowano na niej 500 modeli naszyjników, kolczyków, pierścieni, broszeki bransoletek przygotowanych przez 140 artystów z całego świata. Byli wśródnich zarówno zawodowi projektanci, jak i początkujący twórcy.
Hanna Kowalska pokazała broszki, które stworzyła w ramach obronionego pół roku temu na Politechnice Koszalińskiej dyplomu licencjackiego. Pracę podtytułem „Kulturowa wymienność – projekt kolekcji opartej na wybranychtradycjach etnicznych w odniesieniach do rzemiosła tradycyjnego” napisałapod kierunkiem prof. Aliny Adamczak. – Przygotowałam cztery modeleinspirowane kulturą polską i fińską. Wszystkie zostały wykonane z piasku. Odróżnia je natomiast soczewka obiektu wypełniona bursztynem albokryształem – opowiada autorka.
Na wystawę do Mediolanu wysłała dwie broszki z bursztynem. Aby pokazać swoje rękodzieła we Włoszech, musiała przejść kilkuetapową selekcję. – Dużego wsparcia udzieliła mi Politechnika Koszalińska. Bez pomocy uczelni mój udział w tak prestiżowym wydarzeniu nie byłby możliwy – podkreśla.
Wystawę biżuterii urządzono w położonym w centrum Mediolanu eleganckim Palazzo Bovaro, znanym z goszczenia różnego typu targów, wystaw orazprezentacji. W ciągu kilku dni odwiedziły ją setki gości. Rezultatem pokazu jestpiękny, 500-stronicowy album ze zdjęciami wszystkich modeli i ich autorów. Nastronach 168-169 zamieszczono prace Hanny Kowalskiej.
– Katalog trafi do księgarni włoskich i wielu miast w Europie. Pojawi się wsklepach artystycznych, galeriach, markowych butikach. Zostanie udostępnionydziennikarzom zajmującym się modą, dzięki czemu nasze działania mają szansęzyskać międzynarodowy rozgłos – dodaje.