Wicemistrzostwo Polski na tatami

Autor eWok za KS Judo Gwardia Koszalin 13 Marca 2019 godz. 14:21
W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do stolicy Wielkopolski przyjechało 240 zawodników reprezentujących 84 klubów.

Bardzo udane zawody ponownie odnotowali reprezentanci Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin. W  kategorii wagowej do 81 kg Aleks Hoppe został wicemistrzem Polski. Daniel Jędrzejewski był piąty w kat. +100 kg. To kolejny sukces podopiecznych trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza.  - Aleks w drodze do finału stoczył pięć walk. Jego czas walk wyniósł 47 minut gdyż miał aż pięć dogrywek - mówi trener ~Wojniusz. W drodze do finału pokonał Piotra Litwina z AZS-AWF Wrocław, Wiktora Kumidora z Wybrzeża Gdańsk, Bartosza Szaniawskiego z AZS-AWF Gdańsk i Konrada Szadkowskiego z Gwardii  Wrocław. W walce o złoto uległ po dogrywce Jakubowi Pankowskiemu z AZS Opole. -  Aleks dla mnie i tak jest mistrzem. To prawdziwy współczesny gladiator i ma super charakter.  Jako trener jestem dumny z Aleksa Hoppe - dodaje z wyraźną satysfakcją trener Wojniusz.

Daniel Jędrzejewski był blisko medalu brązowego po dobrej walce uległ jednak Amadeuszowi Lewandowicz z UKS Olimp Nowa Sól.To na pewno zmobilizuje go do dalszej pracy na treningach bo ma talent.

Ponadto VII miejsce wywalczyła Dagmara Paszkowska w kat.63 kg z Samuraja Koszalin.Dagmara powróciła po kontuzji były jej to pierwsze zawody dodaje trener Andrzej Adamski.