Cztery kwalifikacje wolniaków

Autor Art za ZKS Koszalin 12 Marca 2019 godz. 4:11
Bardzo udany start w Pucharze Polski, który stanowił pierwszą eliminację do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zanotowali reprezentanci Zapaśniczego Klubu Sportowego z Koszalina.

W Koronowie odbyły się pierwsze eliminacje kadetów w zapasach stylu wolnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów). W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników reprezentujących 62 kluby.

W drużynowej klasyfikacji generalnej ZKS Koszalin został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. - Damian Korbus mimo urazu stopy wywalczył złoty medal pewnie wygrywając wszystkie cztery pojedynki - informuje Dawid Kret, trener koszalińskich wolniaków. - Szuster Michał jako debiutant w nowej grupie wiekowej wskoczył na podium na wysokim drugim miejscu, zaś jego kolega klubowy, Mateusz Łuszczyński  w tej samej kategorii wagowej 55 kg zajął trzecie miejsce - dodaje. W kategorii do 65 kg brązowy medal przypadł Dominikowi Mytkowskiemu .

Każdy z zawodników ZKS Koszalin w pierwszej kwalifikacji zdołał wywalczyć sobie prawo startu w finałowym turnieju OOM, który odbędzie się  na początku maja br.

W zawodach startowali także reprezentanci klubów z naszego regionu. W kategorii 48 kg wygrał zawodnik AKS Białogard Sebastian Indycki. Z kolei  Kacper  Śledź z Technika Świdwin  startując w kategorii do 92 kg zajął trzecie miejsce. Byli także zawodnicy UKS Kołobrzeg, lecz ukończyli rywalizację bez medalu i kwalifikacji.