Mistrzynie zdeklasowały Energetyczne

Autor Art, fot. FB/MKS Lublin 3 Lutego 2019 godz. 5:18
To było bardzo jednostronne widowisko. Tylko pierwsze pięć minut dawało nadzieję na wyrównaną walkę. Wtedy to po trafieniu Gabrieli Urbaniak koszalinianki przegrywały zaledwie 1:2. Później mistrzynie kraju mając za nic fakt, że grają w mocno okrojonym składzie (tylko 6 zawodniczek z pola) uzyskały olbrzymią przewagę.

Po 30. min lublinianki wygrywały 14:7, a po przerwie ich przewaga jeszcze wzrosła. Ostatecznie lubelska Perła zdeklasowała Energetyczne wygrywając 30:16.

Energa AZS Koszalin - MKS Perła Lublin 16:30 (7:14)

Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han, Urbaniak 5 (1/2), Mazurek 2 (1/2), Budnicka, Kaczanowska, Michałów 2, Wołownyk 2, Smbatian 4 (1/1), Striukowa, Rycharska, Nowicka 1, Borysławska, Tomczyk.

MKS Perła: Gawlik, Besen - Szarawaga 3, Moldrup 3, Kowalska 2, Gęga 8 (2/2), Królikowska 5, Stasiak 6 (1/1), Niesciaruk 2 (1/1), Nocuń 1.