W tokijskiej dzielnicy Ebisu w murach galerii CA BON można obejrzeć wystawę polskiego artysty - Arkadiusza Wesołowskiego. Jego wystawa zbiega się z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W galerii CA BON mieszkańcy Tokio mają okazję obejrzeć 13 obrazów olejnych przedstawiających polską wrażliwość na kolory i formę. Arkadiusz Wesołowski przybył również do Tokio w poszukiwaniu UKIYO-e. W Polsce jest doktorantem na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas jego pobytu przy uprzejmości właściciela galerii CA BON odwiedził pracownię drukarza Ukiyo-e Shinkichi Numabe. Hisa Ota, organizator wystawy artysty z Polski w swojej galerii CA BON towarzyszył artyście w pracowni oraz tłumaczył w języku angielskim złożony proces drukowania prac drzeworytniczych.
Wernisaż artysty był sporym wydarzeniem. Na spotkanie z artystą i jego pracami przyszli nie tylko Japończycy ale także i Amerykanie, Szkoci, Anglicy i oczywiście Polacy.
Odmienny styl malarstwa artysty z drugiego końca świata promienieje światłem i kolorem , charakterystycznym dla szkoły francuskiej okresu Paula Gauguina. Wystawa odbywa się w galerii ギャラリーさぼん 渋谷橋Aビル 1階, 1 Chome-15-16 Hiroo, Shibuya, Tokyo 150-0012, Japonia i potrwa do 30 listopada br. Wystawa realizowana jest przy wsparciu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, link: http://wzp.pl/
Artysta jest koszalinianinem od urodzenia. Tu ukończył Liceum Sztuk Plastycznych, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych oraz Politechnikę Koszalińską. Obecnie jest doktorantem w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińśkiego w Łodzi. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Królewskiego Związku Plastyków /Belgia/.
Studia plastyczne odbył w pracowni Maurica Esteve w Culan we Francji. Designer, wykładowca, animator i twórca wydarzeń transgranicznych w obszarze Pomerania w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.
Laureat I miejsca na Biennale Malarskim w Bourges/Francja/oraz wielu konkursów rzeźbiarskich w kraju.
Twórca statuetki dla European Veterans Athletic Association/Szwajcaria/ oraz projektu medalu na I Olimpiadę Młodzieży w Singapurze. Twórca medalu dla Miasta Koszalin z okazji nadania miastu Flagi Europejskiej.
Autor statuetki dla Bałtyk Festiwal Media i Sztuka - Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin/od III edycji konkursu/ oraz statuetki Bursztynowa Fala wręczanej podczas festiwalu NA FALI organizowanego przez Radio ZET oraz TVP 2. Laureat konkursu i twórca statuetki Ministra Infrastruktury i Budownictwa Rzeczypospolitej Polskiej wreczanej najwybitniejszym polskim architektom.
Współpracuje z wieloma galeriami europejskimi. Prace w prywatnych kolekcjach na całym świecie.
Ważniejsze wystawy:
1997 - Wystawa indywidualna malarstwa – Galeria ŻAK w Gdańsku na 1000 lecie Miasta Gdańska
2000 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby – Galeria Klucznik w Gdańsku
2000 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby – Asnieres les Bourges – /FR/
2000 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby – Bourges – /FR/
2001 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby – Saint Doulchard – /FR/
2002 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby – Theta – Warszawa
2003 - Wystawa zbiorowa poplenerowa Osieki - Muzeum w Koszalinie
2005 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby – Hick Gallery – London/UK/
2005 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby - New Realms Gallery – London/UK/
2005 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby– Rhapsody House Gallery – Kent /UK/
2006 - Wystawa zbiorowa malarstwa i rzeźby – The Chambers Gallery – London/UK/
2007 - Wystawa zbiorowa malarstwa i rzeźby – Modern Artist Gallery – London/UK/
2008 - Wystawa zbiorowa malarstwa i rzeźby – The Fusion Gallery Altea – /ES/
2009 - Wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby – Art Shaker Gallery – Saint Tropez – /FR/
2012 - Wystawa rzeźby – popularyzacja twórczości Joachima Utecha - Białogard
2013 - Wystawa zbiorowa malarstwa –100 lecie ZPAP - Galeria BWA - Kołobrzeg
2014 - Wystawa zbiorowa malarstwa ZPAP - Artyści miastu na 750 lat Koszalina
2017 - Wystawa indywidualna malarstwa - Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu